Şanlıurfa GAP Havalimanı Transfer Hizmeti

KUR HESAPLA

loading
11.8.2017
Şanlıurfa GAP Havalimanı Transfer Hizmeti

Carwingo Şanlıurfa İletişim Bilgileri
Adres :
Şanlıurfa Havalimanı İç Hatlar Geliş Terminali Ofis, Z/57
Telefon : 0414 313 99 64
GSM : 0553 840 27 97
Mail : rez@carwingo.com.tr


Şanlıurfa Havalimanı - Otel Transfer Hizmeti
Profesyonel ekibimiz otelinize kadar konforlu bir yolculuk yapabilmeniz için hizmetinizdedir. Size özel fiyatlar ve talepleriniz için bizimle iletişime geçiniz. 

Şanlıurfa'da Gezilecek Yerler
Şanlıurfa efsanelere konu olmuş gizemli bir şehir. Tarihi M.Ö. 855 yılına uzanan Halfeti’yi görerek Şanlıurfa'yı keşfetmeye başlayabilirsiniz. Ev sahipliği yaptığı uygarlıkların izlerini bugüne taşımayı başaran Halfeti, Şanlıurfa merkezine 120 km uzaklıkta yer alıyor. Mezopotamya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan bu bölge aynı zamanda Türkiye’de siyah gülün yetiştiği tek yer olmakla öne çıkıyor. Halfeti’den sonra rotanızı 23 km uzaklıktaki Savaşan Köyü'ne doğru çevirin. Ancak köye gitmek için Halfeti'den tekne kiralayarak nehri geçmeniz gerekiyor. Burada sizi işlemeli taş evleri, arnavutkaldırımlı dar sokakları ve eşsiz mimarisiyle ünlenen köy karşılayacak. Burada sizi bekleyen en ilginç yapı gövdesi sulara gömülmüş olan köy camisi olacak. Şanlıurfa'da görülmesi gereken güzellikler arasında göller de yer alıyor. İlk durağınız şehrin merkezinde yer alan ve Şanlıurfa’nın en çok ziyaret edilen noktası olan Balıklıgöl olacak. Burası hiçbir yere benzemeyen, eşsiz güzellikte bir göl. İçerisinde efsanelere konu olan sazan balıkları yaşıyor. Balıklıgöl'ün mistik havasını soluduktan sonra rotanızı kutsal kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü'n doğru çevirin. Bu gölün iki yanında iki cami bulunuyor. Camilerin biri Bizans dönemine ait, Meryem Ana Kilisesi’nin yerine inşa edilmiş ve gölle aynı adı taşıyor. Gölün diğer yanındaki Rızvaniye Camisi ise 18. yüzyıla ait bir Osmanlı yapısı olarak öne çıkıyor.

Şanlıurfa'da Lezzet Önerileri
Şanlıurfa, şehrin her köşesinde karşınıza bir kebapçı çıkacak. Şimdi size şehrin en iyi kebapçısında mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden bahsedeceğiz. Gülhan Restoran'da kuşbaşı kebabı, Urfa kebabı ve domatesli kebap imza lezzetlerden sayılıyor. Manzarası ve şehre özgü yemekleriyle bir diğer adres; Yalı Restoran. Eğer ki şehir merkezinde Şanlıurfa lezzetlerini tatmak istiyorsanız da Çulcuoğlu'nu tercih edebilirsiniz. Burada öne çıkan lezzetlerden patlıcan kebabı, lahmacunu ve çiğ köftesini mutlaka tatmalısınız. Şanlıurfa'nın meşhur sıra gecelerini deneyimlemek için tarihi bir han içinde yer alan Cevahir Han Restoran'ı tercih edebilirsiniz, burada Urfa Kebabı'nın tadına varabilirsiniz.

 • Şanlıurfa Gap Havalimanı Araç Kiralama %>
  Şanlıurfa Gap Havalimanı Araç Kiralama

  Gap Havalimanı Araç Kiralama - Carwingo Car Rental, Şanlıurfa merkez ve Gap havaalanı olarak iki ...

  30.1.2018
 • İstanbul Atatürk Havalimanı Araç Kiralama %>
  İstanbul Atatürk Havalimanı Araç Kiralama

  İstanbul Atatürk Havalimanına indikten sonra kaliteli bir hizmeti ucuza mı almak istiyorsunuz? Do...

  21.5.2018
 • Kapadokya Turları %>
  Kapadokya Turları

  Kapadokya Turları

  21.5.2018
 • Nemrut %>
  Nemrut

  Güneydoğu Anadolu'nun tarihi zenginliklerinden Nemrut

  11.8.2017
 • Şanlıurfa %>
  Şanlıurfa

  Zengin tarihiyle Harran sizleri bekliyor!

  1.2.2018
© 2018 carwingo.com.tr
whatsapp