Şanlıurfa Gap Havalimanı Araç Kiralama

KUR HESAPLA

loading
30.1.2018
Şanlıurfa Gap Havalimanı Araç Kiralama

Carwingo Şanlıurfa Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres :
Şanlıurfa Havalimanı İç Hatlar Geliş Terminali Ofis, Z/57
Telefon : 0414 313 99 64
GSM : 0553 840 27 97
Mail : rez@carwingo.com.tr

Şanlıurfa Havalimanı Carwingo Ofis Bilgileri
Carwingo Şanlıurfa Havalimanı araç kiralama merkezinden kiralayacağınız araç ile birlikte merkeze güvenli ve hızlı seyahat edebilir ve hiçbir sorun yaşamadan yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Carwingo ile tercih ettiğiniz araçla hem konforlu seyahatin tadını çıkartacak, hem de güler yüzlü hizmetin ve güvenli seyahatin farkını yaşayacaksınız. Havalimanında iç hatlar Z/57'de hizmet vermekteyiz. Havalimanında yer alan otoparkta araçlarımız hazır bir şekilde bekletilmektedir. Aracınızı kontrat işlemlerinin ardından teslim alabilir ve yolculuğa başlayabilirsiniz. Aracınızı geri bırakma işleminde Carwingo yetkilisi otoparkta aracı sizden teslim alacaktır. 

Şanlıurfa Havalimanı Araç Kiralama
Şanlıurfa Havalimanı uluslararası statüde yer alan ve Türkiye'nin en uzun pisti unvanına sahiptir. Şehre uzaklığı yaklaşık 35 kilometredir. Şanlıurfa, Doğu’nun en gizemli kentlerinden biri Şanlıurfa'yı keşfetmek için öncelikle araç kiralamanız gerekiyor. Şanlıurfa'da gezilecek yerler ve Şanlıurfa’da tadılacak leziz yemekler gibi konularda verdiğimiz önerilerle eminiz seyahatiniz çok daha keyifli geçecek.

Şanlıurfa'da Gezilecek Yerler
Şanlıurfa efsanelere konu olmuş gizemli bir şehir. Tarihi M.Ö. 855 yılına uzanan Halfeti’yi görerek Şanlıurfa'yı keşfetmeye başlayabilirsiniz. Ev sahipliği yaptığı uygarlıkların izlerini bugüne taşımayı başaran Halfeti, Şanlıurfa merkezine 120 km uzaklıkta yer alıyor. Mezopotamya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan bu bölge aynı zamanda Türkiye’de siyah gülün yetiştiği tek yer olmakla öne çıkıyor. Halfeti’den sonra rotanızı 23 km uzaklıktaki Savaşan Köyü'ne doğru çevirin. Ancak köye gitmek için Halfeti'den tekne kiralayarak nehri geçmeniz gerekiyor. Burada sizi işlemeli taş evleri, arnavutkaldırımlı dar sokakları ve eşsiz mimarisiyle ünlenen köy karşılayacak. Burada sizi bekleyen en ilginç yapı gövdesi sulara gömülmüş olan köy camisi olacak. Şanlıurfa'da görülmesi gereken güzellikler arasında göller de yer alıyor. İlk durağınız şehrin merkezinde yer alan ve Şanlıurfa’nın en çok ziyaret edilen noktası olan Balıklıgöl olacak. Burası hiçbir yere benzemeyen, eşsiz güzellikte bir göl. İçerisinde efsanelere konu olan sazan balıkları yaşıyor. Balıklıgöl'ün mistik havasını soluduktan sonra rotanızı kutsal kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü'n doğru çevirin. Bu gölün iki yanında iki cami bulunuyor. Camilerin biri Bizans dönemine ait, Meryem Ana Kilisesi’nin yerine inşa edilmiş ve gölle aynı adı taşıyor. Gölün diğer yanındaki Rızvaniye Camisi ise 18. yüzyıla ait bir Osmanlı yapısı olarak öne çıkıyor.

Şanlıurfa'da Lezzet Önerileri
Şanlıurfa, şehrin her köşesinde karşınıza bir kebapçı çıkacak. Şimdi size şehrin en iyi kebapçısında mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden bahsedeceğiz. Gülhan Restoran'da kuşbaşı kebabı, Urfa kebabı ve domatesli kebap imza lezzetlerden sayılıyor. Manzarası ve şehre özgü yemekleriyle bir diğer adres; Yalı Restoran. Eğer ki şehir merkezinde Şanlıurfa lezzetlerini tatmak istiyorsanız da Çulcuoğlu'nu tercih edebilirsiniz. Burada öne çıkan lezzetlerden patlıcan kebabı, lahmacunu ve çiğ köftesini mutlaka tatmalısınız. Şanlıurfa'nın meşhur sıra gecelerini deneyimlemek için tarihi bir han içinde yer alan Cevahir Han Restoran'ı tercih edebilirsiniz, burada Urfa Kebabı'nın tadına varabilirsiniz.

 • İstanbul Atatürk Havalimanı Araç Kiralama %>
  İstanbul Atatürk Havalimanı Araç Kiralama

  İstanbul Atatürk Havalimanına indikten sonra kaliteli bir hizmeti ucuza mı almak istiyorsunuz? Do...

  21.5.2018
 • Kapadokya Turları %>
  Kapadokya Turları

  Kapadokya Turları

  21.5.2018
 • Şanlıurfa GAP Havalimanı Transfer Hizmeti %>
  Şanlıurfa GAP Havalimanı Transfer Hizmeti

  Profesyonel ve eğitimli sürücüler ile ayrıcalıklı transfer hizmeti Carwingo'da!

  11.8.2017
 • Nemrut %>
  Nemrut

  Güneydoğu Anadolu'nun tarihi zenginliklerinden Nemrut

  11.8.2017
 • Şanlıurfa %>
  Şanlıurfa

  Zengin tarihiyle Harran sizleri bekliyor!

  1.2.2018
© 2018 carwingo.com.tr
whatsapp