Şanlıurfa Havalimanı (GNY)

loading
97,00 TL'den itibaren
Lokasyon Açılış/Kapanış Saatleri
  Açılış Saati Kapanış Saati
Pazartesi07:0022:00
Salı07:0022:00
Çarşamba07:0022:00
Perşembe07:0022:00
Cuma07:0022:00
Cumartesi07:0022:30
Pazar07:0022:30

Şanlıurfa Havalimanı Ofisimize Hoş Geldiniz

Carwingo rent a car Şanlıurfa Ofis'e hoşgeldiniz. Ben ve ekibim sizlere hızlı, kolay ve Carwingo Rent a Car standartlarında hizmet vermekten ve yolculuğunuz süresince sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. İyi yolculuklar dileriz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES: Şanlıurfa Havalimanı İç Hatlar Geliş Terminali Ofis: Z/57

İletişim Bilgileri

TEL:0850 840 27 97
GSM:0507 644 06 46
MAİL:rez@carwingo.com.tr


     

Ofis Hakkında Genel Bilgiler - Şanlıurfa'da Araç Kiralama

Şanlıurfa merkez ofisimizde dakikalar içerisinde aracınızı kiralar ve yola çıkabilirsiniz. Doğuda Mardin, batıda Gaziantep, Kuzeydoğuda Diyabakır ileri ile çevrilmiş peygambelerler şehridir Şanlıurfa. Şehir merkezinde bulunan ve Hz. İbrahimin ateşe atıldığı yer olarak kabul edilen balıklı gölü ve sabrın timsali olan Eyyüp Peygamer makmını, şehir merkzinden 20 km uzaklıkta bulunan tarihin en eski kalıntılarının bulunduğu Göbekli Tepe' yi, 40 km uzaklıkta tarihin en eski üniversitelerinden birinin kalıntılarının bulnduğu Harran'ı ve 120 km uzaklıkta siyah güllerin tek yetiştiği yer olan batık şehir halfeti' yi gömenizi tavsiye ederiz. Siz değerli misafirlerimize en yüksek kalitede hizmet vermek için Carwingo Rent A Car ekibi olarak Şanalıurfa Merkez ofisimizde bekleriz.

Alış & Dönüş Bilgileri
Araç Teslim Alma ile İlgili Bilgi:
Carwingo rent a car, Şanlı Urfa havalimanınında iç ve dış hatlar gelen yolcu salonunda hizmeti vermektedir. Havalimanı Otoparkı bulunmaktadır. Araçlarımız bu otoparkta hazır olarak beklemektedir. Kısa süren kontrat açma işleminden hemen sonra aracınızı teslim alıp, yola çıkabilirsiniz.
Rezervasyon e-mail ve SMS konfirmelerinde ofis yetkilimiz ve cep telefonlarını bulabilirsiniz. Bu telefonlara 24 saat ulaşabilirsiniz.
Araç İade Etme ile İlgili Bilgi:
Kiralamış olduğunuz aracınızı,Şanlı Urfa havalimanındaki otoparka bırakabilirisiniz. Carwingo rent a car personeli havalimanı otoparkında aracınız teslim alırlar. Kontratınızda belirtmiş olduğunuz iade tarih ve saatlerinde değişiklik olması halinde yetkililerimizle mutlaka temas kurunuz.


Şanlıurfa

Şanlıurfa'da Carwingo ile Yola Çık


Şanlıurfa


Şanlıurfa, Doğu’nun gizemli kentlerinden biri. Geziniz sırasında Şanlıurfa’nın tüm gizlerini çözeceğinizi söylemek iddialı olabilir ancak yine de şehri keşfetmek için bir araç kiralamak atılacak en doğru adım olacaktır. Şanlıurfa’da araba kiralama işleminin ardından Urfalıların önerileriyle gezinizi planlayabilirsiniz. Şanlıurfa’da ne yenir ve Şanlıurfa’nın tarihi yerleri nerelerdir gibi sorularımıza Urfalılardan aldığımız yanıtlarla şehirdeki gezinizin daha keyifli hale geleceğine eminiz. 

Şanlıurfa’da ne yiyebilirsiniz ?


Bu sorunun yanıtı elbette Urfa kebabı. Et, Şanlıurfa yemeklerinin birçoğunda başrolde. Ciğer, çiğ köfte, lahmacun, kuzu pirzola, içli köfte ve haşhaş kebabı gibi saymakla bitiremeyeceğimiz çok sayıda lezzet sofraları süslüyor. 

Şanlıurfalılar şehirden ayrılmadan billuriye tatlısını ve mırra isimli kahveyi de mutlaka tatmanızı öneriyor. 

Şanlıurfa’da size önerdiğimiz kahvaltı yapabileceğiniz mekânlar


Kahvaltıda ciğer yenilen bir şehirde günün ilk önerisi doğal olarak bir et lokantası oldu. Güne Şanlıurfalılar gibi başlamanın yolu Sembol Ocakbaşı’ndan geçiyor. Şehirde ciğer yapan yerlerden en iyisi olan Sembol’de siparişinize soğuk bir bardak ayran eklemeyi de unutmayın. 
Yöresel köy kahvaltısı isteyenler Köprübaşı Kahvaltı Salonu’nu tercih edebilirler. Sıcak bir atmosfere sahip mekânda şehre özgü lezzetlerle güne merhaba demek keyifli olabilir. 

Şanlıurfa’da yemek nerede yenir size önerdiğimiz Mekanlar ?

Şanlıurfa, ocakbaşı restoranlarının sayısı konusunda Adana ile yarışacak seviyede. Şehrin her köşesinde karşınıza bir kebapçı çıkıyor. Bu kadar çok seçeneğin arasında en iyilerini bulmak zor. Şanlıurfalılar sizin için şehrin en iyi kebapçılarından bazılarını seçti. Gülhan Restoran bu mekânların ilki. Gülhan’ın Lahmacun,kuşbaşı kebabı, Urfa kebabı ve domatesli kebabı çok seviliyor.
Çağdaş Ocakbaşı bir diğer lezzet durağı. Terbiyesiz tavuğu şiddetle öneren Şanlıurfalılar, mekânın şıllık tatlısından da övgüyle bahsediyor.
Dedecan Ocakbaşı, akşam yemeği için en uygun adreslerden biri. Leziz kuşbaşı ve patlıcan kebapları oldukça iddialı olan Dedecan, Şanlıurfalılara göre en iyi billuriye tatlısı yiyebileceğiniz yerler arasında. 
Kuzu pirzolası meşhur Davet Pirzola’nın kaşarlı kuzu sarması da akşam yemeği için nefis bir alternatif. 

Şanlıurfa’nın gezilecek yerleri


Efsaneye göre putperest hükümdar Nemrut, Hz. İbrahim’i Urfa Kalesi’nin bulunduğu tepeden ateşe atar. Allah, “Ey ateş, İbrahim’e karşı selametli ve serin ol” der ve ateş suya, odunlar da balığa dönüşür. Hz. İbrahim’in düştüğü yere Halil-ür Rahman Gölü adı verilir. Balıklıgöl’de Ayn Zeliha adı verilen ikinci bir göl daha bulunuyor. Bu gölle ilgili efsaneler de muhtelif. Bunların ilki, Hz. İbrahim’e inanan Nemrut’un kızı Zeliha’nın da ateşe atladığı ve ateşin bu göle dönüştüğü yönünde. Diğeriyse gölün Zeliha’nın gözyaşlarıyla oluştuğunu söylüyor.
Kutsal kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü’nün iki yanında iki cami bulunuyor. Camilerin biri Bizans dönemine ait Meryem Ana Kilisesi’nin yerine inşa edilmiş ve gölle aynı adı taşıyor. Gölün diğer yanındaki Rızvaniye Camisi ise 18. yüzyıla ait bir Osmanlı yapısı. 
Merkezde yer alan ve Şanlıurfa’nın en çok ziyaret edilen noktası olan Balıklıgöl’ün hiçbir yere benzemediğini hemen fark edeceksiniz. Balıklıgöl efsanesini öğrenmeli ve mistik atmosferini mutlaka solumalısınız. Özetle, Balıklıgöl’ü görmeden şehirden ayrılmamalısınız. 

Şehir merkezine yaklaşık 121 km uzaklıktaki Halfeti, Şanlıurfa’nın etkileyici bir başka köşesi. MÖ 855 yılından bu yana varlığını sürdüren bölge, Mezopotamya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri. Siyah gülün Türkiye’de yetiştiği tek yer olan Halfeti, zamanın durduğunu hissedeceğiniz eşsiz bir durak. Halfeti’yi gördükten sonra tekneyle Savaşan Köyü’ne geçebileceğinizi de hatırlatalım. 

Şanlıurfa’nın En çok gezilen tarihi yerleri


Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı yer olduğuna inanılan tepede bulunan Urfa Kalesi, Şanlıurfa için önemli bir nokta. 9. yüzyılda, Selçuklulara ait kalıntıların üzerine inşa edildiği düşünülen yapı, geçmişte çok sayıda imparatorluğun eline geçmiş. İç kale Romalılar tarafından yapılırken, Bizanslılar ve Osmanlılar kaleye birçok bölüm eklemiş. Etkileyici mimarisi kadar şehre hâkim konumu nedeniyle de görülmesi gereken kale, Şanlıurfa’da günbatımı izlemek için en uygun yer. 

1995 yılında Şanlıurfa’daki Göbeklitepe’de başlayan kazı çalışmaları büyük yankı uyandırdı. Bölge, dünyanın bugüne kadar bildiği birçok şey üzerine yeniden düşünmesine sebep oldu. Mısır piramitlerinden yaklaşık 7500, İngiltere’deki Stonehenge’den 7000 yıl daha eski olan Göbeklitepe, birçok arkeoloğa göre yerleşik hayatın başladığı ilk yer. Yapılan araştırmalarda Göbeklitepe’de 20 kadar tapınak bulundu. Ancak bunların sadece altısına ulaşılabildi. Bilinen ilk tapınaklar olduğu kabul edilen yapılar nedeniyle Göbeklitepe dünyadaki ilk inanç merkezi olarak tanımlanıyor. Kazı çalışmaları, insanların ilk kez kalabalık gruplar halinde yaşadığı yerin Göbeklitepe olduğunu gösteriyor. Özetle, Göbeklitepe’yi görmeden Şanlıurfa’dan ayrılmanın iyi bir fikir olmadığını bilmelisiniz. 

Şanlıurfa’da gece Takılabileceğiniz Mekanlar

Cafe Nobel ve Drums Cafe, Şanlıurfalıların gözde mekânları arasında yer alıyor. Gülizar Konuk Evi ise Şanlıurfa’nın meşhur sıra gecelerine ev sahipliği yapıyor. 

Adresler
köse'nin yeri Kebap Salonu :haşimiye meydanı kürkçü pazarı
Sembol Ocakbaşı: İpekyol Cad. Küçük Apt. No: 1 Avşaroğlu Petrol yanı Şanlıurfa
Köprübaşı Kahvaltı Salonu: Melik Cabbar Cad. No: 32 Kamberiye Şanlıurfa
Gülhan Restoran: Bahçelievler Mah. Atatürk Bulvarı No: 32 Siverek Şanlıurfa
Çağdaş Ocakbaşı: Osman Gazi Mah. 400. Sok. Tepecan Apt. No: 1 Yenişehir Şanlıurfa
Dedecan Ocakbaşı: Kasaptaşı Parkı Yanı 300 Evler Çarşı İçi No: 11 Şanlıurfa
Davet Pirzola & Mangal: Osman Gazi Mah. Behçet Arabi Cad. No: 18 Şanlıurfa  
Sipahi Pazarı: Eyyübiye Şanlıurfa
Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi: Haleplibahçe Müze Kompleksi Halepli Bahçe Mah. 2372. Sok. No: 74 Şanlıurfa
Balıklıgöl: Balıklı Göl Caddesi Eyyübiye Şanlıurfa
Urfa Kalesi: Yakubiye Mah. Şanlıurfa
Göbeklitepe: Mardin Yolu 20. km Göbeklitepe Höyüğü Haliliye Şanlıurfa
Cafe Nobel: Atatürk Bulvarı Bamyasuyu Mah. Haliliye Şanlıurfa
Drums Cafe: Atatürk Bulvarı Avşaroğlu Apt. Kat: 2 Haliliye ŞanlıurfaDaha Büyük Görüntüle
Lokasyon tek yön ücretleri
Alış Lokasyonu Bırakış Lokasyonu Minimum Kiralama Süresi Tek yön ücreti Mesafe Hesaplama
Şanlıurfa Havalimanı (GNY)Şanlıurfa Havalimanı (GNY)1 gün0,00 TL
Şanlıurfa Havalimanı (GNY)Şanlıurfa Merkez Ofis (Türkiye)1 gün0,00 TLMesafe Hesaplama
Şanlıurfa Havalimanı (GNY)İstanbul Atatürk Havalimanı (İST)1 gün0,00 TLMesafe Hesaplama
Şanlıurfa Havalimanı (GNY)Şanlıurfa Otogar (Türkiye)1 gün0,00 TLMesafe Hesaplama
Şanlıurfa Havalimanı (GNY)Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB)1 gün0,00 TLMesafe Hesaplama
Şanlıurfa Havalimanı (GNY)Antalya Havalimanı (AYT)1 gün0,00 TLMesafe Hesaplama
Şanlıurfa Havalimanı (GNY)Gaziantep Gaziantep Havalimanı (GZT)1 gün0,00 TLMesafe Hesaplama
Bu araç kiralama lokasyonunda en çok tercih edilen kiralık araçlar
 • Nissan Qashgai
  Nissan Qashgai
  • 5 Kişi
  • 3 Bagaj
  • SUV/Jeep
  • Otomatik
  • Dizel
  • Klima
  • Navigasyon
  195,00 TL / gün
 • Renault Clio Symbol 1.5 A/C Dizel ED veya benzeri
  Renault Clio Symbol 1.5 A/C Dizel ED veya benzeri
  • 4 Kişi
  • 2 Bagaj
  • Sedan
  • Manuel
  • Dizel
  • Klima
  • Navigasyon
  97,00 TL / gün
 • Renault Megane 1.5 Dizel Otommatik
  Renault Megane 1.5 Dizel Otommatik
  • 5 Kişi
  • 3 Bagaj
  • Sedan
  • Otomatik
  • Dizel
  • Klima
  • Navigasyon
  129,00 TL / gün
© 2018 carwingo.com.tr