Antalya Antalya Havalimanı (AYT)

Antalya Havalimanı Ofis İletişim Bilgileri
Telefon : 0850 840 27 97
Gsm : 0553 840 27 97
Mail : Antalya@carwingo.com.tr
Adres : Antalya havalimanı İç hatlar 07050 Muratpaşa/Antalya 

Antalya ile Yola Çık

Turizm alanı denilince aklımıza gelen ilk şehirlerden biri olan Antalya şehrimizin hava ulaşımında önemli bir yeri olan Antalya Hava Limanımız üstün bir teknoloji kullanmakta ve siz değerli yolculara vermiş olduğu hizmet kalitesi ile dikkat çekmektedir.

Güvenlik açısından son derece titiz davranması ile Avrupa’nın ileri gelen havalimanları ile yarışarak ilk sıralarda yerini almayı başarmıştır. Hava limanında evrensel olarak kalite bakımından üstün bir hizmet sunarak, yolcuların güvenlikli ve rahat bir yolculuk yapmaları için ilk olarak Kamu kuruluşlarının, hava yolu şirketlerinin, terminal işletmecilerinin, yer hizmet kuruluşları ve tüm diğer kurum ve kuruluşlar içerisinde koordinasyon bakımından başarılı bir hizmet vermektedir.

 Antalya Ulaşımında Havayolu Seçeneği

Ulusal ve uluslararası sivil havacılık örgütünün belirlemiş olduğu tüm kurallarına uygun hareket eden havalimanımızı tercih eden yolcularımızın her türlü karşılaştıkları veya olası karşılaşabilecekleri sorunları anında çözebilecek, otoriter olarak hava limanı hizmet birimleri ile yolcularla iletişim bakımından en hızlı, kolay ve anlaşılır bir biçimde sağlanması sunuluyor.

İnternette yer alan web sitesinin yardımı ile Antalya Hava limanında bulunan tüm birim ve kuruluşların değerli yolcular ile yakın olması, tüm sorun ve şikâyetlerin en hızlı bir biçimde giderilmesi açısından uygun adımlar atılması planlanmıştır.

Yaklaşık olarak 13 milyon metre karelik alana sahip bulunan Antalya Hava Limanımızda 1 milyon 500 bin yolcu/yıl kapasiteli 20 bin 480 metre kare iç hatlar terminali bulunmaktadır. Bununla birlikte 5 milyon yolcu/ yıl kapasiteli 54 bin 300 metre kare 1. Dış hatlar terminali ve son olarak 5 milyon yolcu/ yıl kapasiteli 77 bin metre karelik 2. Dış hatlar terminali bulunmaktadır.
Antalya Havalimanı 2. Pist ve İlave Apron İnşaası | Kiska

 Antalya Hava Limanındaki Pistler

Antalya Hava Limanında toplam 3 adet pist bulunmaktadır. 1 adet 299x45 metre kompozit, 2 adet 3400x45 metre boyutunda beton kaplama pisti ile hizmet sunmaktadır. Ayrıca 2 yeni yap işlet devret anlaşmalı 2 yeni dış hatlar terminale sahiptir.

Turizmin Göz Bebeği Antalya’mızı Tanıyalım

Yüz ölçümü olarak 20177 kilometre karelik bir alana sahip güzel şehrimizin nüfus bakımından 2 milyon 426 bin 356 insan yaşamaktadır. Turizm Bakımından bir cennet olan Antalya; dünyadaki çok sayılı önemli otel firmalarını içerisinde barındırmaktadır.

İlk olarak Alanya, Kaş, Kemer, Manavgat, Side ilçeleri ile turizm dünyasının dikkatini çeken Antalya; Muhteşem doğasıyla ve tarih kokan mekânları düşünülünce Tatil bakımından dünya geneli en çok düşünülen kentler arasında yer almayı başarıyor.

 Google, Turizm ve Seyahat Sektörünü Nasıl Tamamen Değiştiriyor ...

Antalya Da Gezebileceğiniz Yerler

  • İlk Olarak Aklımıza Gelen Yerlerden Biri Antalya Olympos

Cennet bahçesi görünümü ile Doğa zevkini yaşatan Olympos Antalya’nın Kemer ilçesinde yaklaşık olarak 28 kilometre uzaklıkta olan Kumluca’daki Olympos Tarihe önem veren ve doğaseverlerin tutkularını karşılayabilecek bir tatil yeridir.

Tahtalı Dağından ismi gelen Olympos, 3.5 kilometrelik bir sahili ile Roma ve Helenik çağlarının tarihi eserlerinin kalıntılarını barındırmaktadır. Tüm dağcı ve doğa Gezerlerinin akınına uğrayan özgür ruhlu insanların gezebileceği mükemmel bir tercih olacağını düşünüyoruz. Bu güzel yeri gezmek için listenizde bir yer açabilirsiniz.

  • Düden Şelalesi

Doğal güzelliği ile göze çarpan bir diğer yer olan Düden Şelalesi, tüm Gezerlerin en sevilen mekânı olan bu şelale ye gelenler hizmet olarak restauranlar, eğlence merkezler, hayvanat bahçesi ile güzel bir vakit geçirmektedirler. Bu şelale Antalya Murat paşa da yer alıyor. Gezilecekler listesinde ikinci sırada…

  • Fosforlu Mağara

Alanya ya geldiğinizde görmeniz gereken yerlerden biri olan Fosforlu Mağara deniz mağarası olmasından dolayı çok farlı bir görünüşe sahiptir. Mağaraya küçük tekneler ile gidilebilir.

  • Gezilebilecek Diğer Yerler

Ceneviz koyu, Aspendos Antik Tiyatrosu, Aspendos Köprüsü, Apollo Tapınağı, Kekova Batık Şehir, Sapandere Kanyonu, Hadriyan Kapısı, Köprülü Kanyon Milli Parkı, Antalya Akvaryum, Çavuş Köy, Konyaaltı plajı, Side Antik Tiyatrosu vs. daha sayamadığımız birçok gezilecek yerler mevcuttur.

Antalya’da Araç Kiralama Yap

En uygun şartlarda altında ve kişisel olarak özel teklifler sunularak kiralama yapabileceğiniz araç ile Antalya’yı çok rahat geze bilme imkânı elde edebilirsiniz. Kentin her bölgesini rahat bir şekilde gezebilmek için en iyi tercihtir. Toplu taşıma araçlarına bağlı kalmadan şehri gezebilir, hiçbir sorun yaşamadan tatilinizin tadını çıkarmanız mümkündür. Eğer sizde Araç kiralamak istiyorsanız firmamızla iletişim kurarak sorunsuz bir şekilde aracınızı kiralayabilirsiniz.

 


Antalya Antalya Havalimanı (AYT) Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Antalya Antalya Havalimanı (AYT) lokasyonunda www.carwingo.com.tr güvencesiyle sizlerle, Antalya Antalya Havalimanı (AYT) araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.carwingo.com.tr

Blog

Antalya Antalya Havalimanı (AYT)
Antalya Antalya Havalimanı (AYT)
Havalimanı
Whatsapp Telefon