Havalimanı (ERZ)

Erzurum Havalimanı Ofis İletişim Bilgileri
Telefon : 0850 840 27 97
Gsm : 0533 576 14 55
Mail : erzurum@carwingo.com.tr
Adres : Erzurum havalimanı İç Hatlar

Erzurum havalimanı yolcu sayısı 1 milyon eşiğinde

Erzurum Havalimanı


Doğu Anadolu’nun en büyük şehri olan Erzurum, genellikle sert iklimi ve bol kar yağışı ile bilinmektedir. Yaklaşık 800 bin kişinin yaşadığı şehir, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip olan 5 şehrinden biri. Soğuk hava şartları ve işsizlik nedeniyle şehirden göç ederek başka şehirlere yerleşenleri sayısı ise yaklaşık 2 milyon kişi civarındadır.


Doğu ve Karadeniz şehirlerinin birleşme noktasında bulunan Erzurum, ulaşım yönünde oldukça fazla imkâna sahiptir. Doğu Ekspresi’nin duraklarından biri olan Erzurum’a aynı zamanda otobüs ve uçak ile ulaşmak mümkündür. Eğer şehirde gezmek için günleriniz kısıtlıya havalimanından araç kiralayarak gezmeyi tercih edebilirsiniz.


Erzurum Atatürk Havalimanı’nda uygun fiyatlarla araç kiralama hizmet sunulmaktadır. Doğal ve tarihi güzellikleri ile de etkileyici bir şehir olan Erzurum’da, araçlarda bulunan akıllı navigasyon sayesinde başka bir şeye gerek kalmadan gezebilirsiniz.


Erzurum’da Gezilecek Yerler


Eğer Erzurum’a ilk defa gidiyorsanız ve gezilecek yerler hakkında fazla bilginiz yoksa aşağıdaki yerleri ziyaret edebilirsiniz:


Çifte Minareli Medrese
İlhanlı Devleti zamanında yaptırılan ve bir eşi de Sivas’ta bulunan Çifte Minareli Medrese, şehre gelenlerin yoğun olarak ziyaret ettikleri alanların başında yer almaktadır.


Taşhan Çarşısı
Erzurum’un en meşhur ürünlerinden biri oltu taşıdır. Bu taş dünyada yalnızca Erzurum’un Oltu bölgesinde çıktığı için bu ad ile anılmaktadır. Tarihi Taşhan Çarşısı’nı ziyaret ederek buradan gümüş ve işlemeli oltu taşı ürünleri inceleyebilirsiniz.


Erzurum Kalesi
Yine İlhanlı Devleti’ne dayandırılan Erzurum Kalesi, bugün halen daha dimdik ayakta duran surları ile gezilmeye değer yerler arasında yer almaktadır. Ayrıca kalede bulunan saat kulesine çıkarak şehri kuş bakışı olarak izleyebilirsiniz.


Kışın Kayak Fırsatı


Erzurum, Türkiye’nin en büyük kayak merkezlerinden birisine ev sahipliği yapmaktadır. 2011 yılında Dünya Kayak Olimpiyatları’nın gerçekleştirilmiş olduğu şehirde kar ve buz ile ilgili her türlü spor faaliyetini bulmanız mümkündür. Palandöken Dağı’nda kayak deneyimi yaşamak bile şehri ziyaret etmek için başlı başına bir sebeptir.


Olimpiyat koşullarında inşa edilmiş olan kayak pistleri, kapalı ve açık buz pateni, buz hokeyi pistleri her yıl 2 milyona yakın turistin Erzurum’a gelmesine neden olmaktadır. Şehir merkezine 15 dakika mesafede olan kayak merkezi için her saat başı belediye tarafından şehir merkezinden otobüsler kaldırılmaktadır. Palandöken Dağı’nda dilerseniz kayak yapabilir, dilerseniz burada bulunan sosyal ve özel tesislerde çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Gece hayatı ile de oldukça hareketli olan Palandöken’de eğlenmek için pek çok fırsat bulmanız mümkündür.


Cağ Kebap ve Kadayıf Dolması


Erzurum’un kendine has güzel bir yemek kültürü bulunmaktadır. Tarihi Erzurum evlerinde hizmet veren pek çok işletmede yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Erzurum’un Türkiye’de hatta dünyada nam salmış yemeği cağ kebaptır. Bu kebap süt kuzusu denilen, yani anne sütünden kesilmesinden hemen sonra kesilen kuzuların etinden yapılmaktadır.


Döner gibi dikey değil, yatay şekilde hazırlanan cağ kebap, özel bir terbiye yöntemi kullanılarak ve odun ateşinde pişirilmektedir. Erzurum’da es geçilmemesi gereken bir diğer lezzet ise kadayıf dolmasıdır. Kadayıfın içerisine ceviz konularak yaprak sarma gibi sarılması ve sonrasında da yumurtaya batırılıp kızgın yağda kızartılması ile hazırlanan bu tatlı, Erzurum kültüründe büyük bir yer tutuyor. Öyle ki şehirde kadayıf dolması ile alakalı şarkılar bile yapılmıştır. Siz de Erzurum’a gelecekseniz bu lezzetleri mutlaka deneyin.


Erzurum Havalimanı Araç Kiralama


Erzurum yüzölçümü olarak oldukça büyük bir şehirdir. Gezilecek yerlerin bazıları şehir içinde olsa da çoğunluğu farklı bölgelerde yer almaktadır ve bu bölgeler birbirine göre kısmen uzaktır. Erzurum Atatürk Havalimanı, şehir merkezine 15 dakika mesafededir. Firmamız Atatürk Havalimanı’nda araç kiralama hizmeti vermektedir.


Vaktiniz kısıtlıysa ve Erzurum’u doya doya gezmek istiyorsanız firmamız tarafından sunulan bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Sigortalı ve kaskolu olarak kiraladığımız araçlarda, şehri ara sokaklarına varıncaya kadar detaylı olarak bulabileceğiniz Türkçe navigasyon aleti bulunmaktadır. Havalimanı içerisinde bulunan ofisimize başvurarak araç kiralama işlemi yapabilir ve Erzurum’un tadını çıkarabilirsiniz.


Firmamız tarafından sizlere sunulan tüm araçlarımız yeni model ve tam bakımlıdır. Yolda kalma ihtimaliniz bulunmamaktadır. Ancak olumsuz bir durumda firmamızın destek hizmetleri de daima sizinledir. Sıkıntı yaşadığınız yerde firmamız size yedek bir araç tahsis ederek, mevcut aracınızın işlemleri ile ilgilenecektir.

Formun Üstü

Formun Altı


Havalimanı (ERZ)
Havalimanı (ERZ)
Whatsapp Telefon