İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı - (SAW)

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Ofis İletişim Bilgileri
Telefon : 0850 840 27 97
Gsm : 0553 840 27 97
Mail : saw@carwingo.com.tr
Adres : Sabiha havalimanı İç Hatlar

İstanbul Sabiha Gökçen Yılın En İyi Havalimanı seçildi - Son ...

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

 İstanbul, eski adı ile Konstantinopolis dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Roma İmparatorluğu'ndan, Osmanlı'ya kadar birçok medeniyete başkentlik yapan çok önemli bir şehirdir. 15.7 milyon nüfusu ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en kalabalık nüfusuna sahiptir. Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlar, bu konum nedeniyle oldukça önemli bir şehirdir. İstanbul Türkiye'nin  sanayi, ticaret, ekonomik, turizm, eğitim ulaşım, Kültür ve Sanat Merkezi merkezidir. Asya ve Avrupa kıtasının geçiş noktası olan İstanbul Boğazı ile çok önemli bir konuma sahiptir.
İstanbul'da Gezilecek Yerler Listesi | En İyi 100 Yeri Keşfet

İstanbul'un Gezip Görülmesi Gereken Yerler

İstanbul'daki tarihi hazinesi oldukça fazladır.  Bunların hepsini gezmek aylar sürebilir. İstanbul, doğal güzellikleri, essiz mimari yapıları, tarihi zenginliği, orman, koy ve deniz manzaraları ile gezip görülmesi gereken yerler oldukça fazladır. Şehir içi tarihi ve mimari yapıları, deniz turları gibi gezilecek çok fazla yeri mevcuttur. Bu zengin şehrin bazı önemli yerlerini gezmek için en az bir hafta ayırmak gerekir.

İstanbul' da gezilerde en çok tercih edilen yerler arasında öncelikle şehir merkezîndeki tarihi ve mimari yapılar gelir. Hem ulaşımı kolay hem de tarihi değerleri acısından önemli bir yere sahip olması nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin ilk uğrak yeridir. Ardından doğa içinde gezilecek yerler, ulusal parklar, ormanlar ve korular, adalar plajlar, müzeler sergi salonları ve sanat galerileri, seyir tepeleri sahiller, meydan ve caddeler, gösteri ve alışveriş merkezleri gibi çok fazla gezilecek yerler mevcuttur. 

 İstanbul'un Tarihi Yerleri

 Büyük bir medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul, dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Bu nedenle derin ve zengin bir tarihe sahiptir. Her caddesinde her sokağında Tarihi bir yapıya denk gelinebilir. İstanbul'un en bilindik tarihi yerleri arasında; Ayasofya, Topkapı, Sarayı Yerebatan Sarnıcı, Sultan Ahmet Camii, Anadolu Hisarı, Kız Kulesi gibi tarihi mekânlar en çok tercih edilen yerlerdendir. Türkiye'nin en turistik şehri olan İstanbul'daki diğer tarihi yerler ise, Hisarlar, kaleler, kuleler cami ve kilise yapıları, müze saraylar, çarşı, han ve hamamlar gibi birçok tarihi yeri vardır. İstanbul'a gidince gezip görülmesi gereken en önemli yerler arasında tarihi yapılar gelmektedir. 

 İstanbul'da Doğa İçinde Gezilecek Yerler

İstanbul'un tarihi zenginliklerinin yanı sıra doğal zenginlikleri, doğal güzellikleri de çok fazladır. Bunlardan bazıları şunlardır: korular ve ormanlar, ulusal parklar ve doğal güzellikleri olan birçok yeri vardır. Koru ve ormanlar arasında en çok tercih edilen turistik ormanlar; Belgrad Ormanı, Polonezköy, Tabiat Parkı, Mihraba Korusu, Emirgan Korusu, Gözdağı Korusu, Beykoz, Çubuklu ve Fethi Paşa korusu gibi birçok korular vardır. Şile Saklıköy Kilimli Koyu Aydos Ormanı ve Anadolu Kavağı gibi doğal güzellikler arasındaki en turistik yer arasında yer alır.
İstanbul'da Lunaparklar ve Eğlence Merkezleri ile Tema Parklar

 İstanbul'da Gezilecek Eğlenceli Yerler

 Eğlence yerleri arasında ilk sırada gösteri merkezleri gelmektedir. Gösteri merkezleri; Beşiktaş Kültür merkezleri, Caddebostan Kültür Merkezi, Bostancı Gösteri Merkezi, Zorlu performans sanatları merkezi, Maslak Show Center, Cemil Topuzlu, Harbiye Açıkhava Sahnesi, Cahide müzikal, Küçük çiftlik Park gibi birçok eğlence merkezi vardır.

İstanbul'un en çok tercih edilen merkezlerden biri de alışveriş merkezleridir. Bunlar; İstinye Park Alışveriş Merkezi, Trump Towers Alışveriş Merkezi, City's Nişantaşı Alışveriş Merkezi, Kanyon Alışveriş Merkezi, Cevahir Alışveriş Merkezi gibi merkezlerdir. Çocuk Eğlence merkezlerinden bazıları da çocuk parklarıdır. Çocuklarla gidilecek yerler arasında en önemli eğlence merkezi, İstanbul eğlence ve yaşam merkezi, ViaLand İstanbul Akvaryum, Sealife akvaryum, İstanbul kelebek Çiftliği, İstanbul Oyuncak Müzesi, Legoland Discovery Center, Snowpark ve Babalu aktif eğlence parkı gibi birçok çocuk eğlence merkezi mevcuttur. 

Profesyonel Araç Kiralama Hizmeti

İstanbul'un güzelliklerini rahat bir şekilde gezip görmek için en iyi yöntem araç kiralamak tır Çünkü İstanbul gibi 15,7 milyon nüfusa sahip bir ilin araçsız gezilmesi mümkün değildir. Her ilçeye hizmet veren araçlarımız mevcuttur. Kişinin bütçesine göre ve kiralanacak gün sayısına göre araç kiralama fiyatları da değişmektedir. Araç kiralama işlemleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Her türlü soru öneri ve bilgi için müşteri hizmetleri üzerinden arayarak kolayca işlerinizi halledebilirsiniz. Büyük bir özveri ile araç kiralama işlemini yapmakta olan firmamız her türlü hizmet vermektedir.
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı - (SAW) Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı - (SAW) lokasyonunda www.carwingo.com.tr güvencesiyle sizlerle, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı - (SAW) araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.carwingo.com.tr

Blog

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı - (SAW)
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı - (SAW)
Whatsapp Telefon