Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR)

Kayseri  Havalimanı Ofis İletişim Bilgileri
Telefon : 0850 840 27 97
Gsm : 0553 840 27 97
Mail : kayseri@carwingo.com.tr
Adres : Kayseri Erkilet havalimanı İç Hatlar


Kayseri Hava Limanı Araç Kiralama

Kayseri hava limanı 1998 yılından bu yana yalnız iç hat uçuşları için kullanılmakta ve ayrıca askeri ve sivil havaalanı statüsünde bulunuyor.  İç ve dış hat olmak üzere iki binası bulunan hava limanı; bu iki binayı ortak alanda hizmet vermekte iken 2007 yılında farklı alanlara bölünmüştür. Kayseri de yapılmış olan ilk terminal binası, 12. Hava Ulaşım Ana Üst Komutanlığı tarafından işletilerek yılda 600.000 yolcu kapasite sağlamayı başarmıştır.

Tadilat çalışmalarına 2010 yılında başlayıp yenilenerek 22.000 metre karelik bir alana kurulmuş terminali ile Kayseri Hava Limanı, şu anki günümüzde yaklaşık olarak 5 buçuk milyon yolcu kapasitesini ağırlayabileceğini gösteriyor. 
Kayseri Havalimanı Transfer ve Ulaşım - Progo Travel

Kayseri Havalimanının Özellikleri

11 bin metre karelik iç ve dış hatlar olmak üzere 2 adet terminal binası ile toplamda 22 bin metre kareye sahip kullanım alana sahiptir. Türkiye’nin dünya çapında gurur timsali olan Türk Hava yolları olmak üzere Sunexpress, AtlasJet ve Pegasus şirketlerine ait ofisler ile havayolu alternatifleri sunmakta, yemek yeme dinlenme gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz restaurantlar dış hatlar terminal binasında bulunmaktadır. Ayrıca sağlık çalışanları olarak 3 adet doktor, 3 adet acil tıp teknisyeni, 1 adet tam donanımlı ambulans ve 3 adet usta şoförü ile geniş kapsamlı bir hizmet verilmektedir.
Kayseri Mutfağı, Mutfak Tarihi ve Mutfak Kültürü Nedir?

Mutfak Zenginliği

Kayseri denilince aklımıza ilk gelen yemekler arasında pastırma gelmektedir. Türkiye’nin dört bir yanında satılan pastırmalar kayseri pastırması olarak adlandırılmaktadır lakin pastırma kayserinin has yiyecekleri arasında yerini almaktadır. Bunun yanında Mantı, Çemen, Fırın Ağzı, Pehli Yağlama ( Şebit Mantısı), Kayseri Ketesi, Sucuk ve Sucuk içi, Kabak Çiçeği Dolması ile içli köfte gibi birçok leziz yemekleri ile tanınmaktadır. Ayrıca tatlı olarak da Nevzine tatlısını da söylemeden geçmeyelim, Kayserinin kendine özgü bir tatlıdır.
MNG Turizm в Twitter: "Doğası ve tarihi güzellikleri ile Doğu ...

Kayseri Ye Geldiğinizde Gezebileceğiniz Yerler

 Erciyes Dağı Ve Kayak Merkezi

Kayserinin bir sembolü olan dünyaca ünlü toz karı ile bilinen devasa büyüklükteki Erciyes Dağı, Şehir merkezine yakınlığı ile kolaylık sağlayan bir özelliğe sahiptir. Şehrin güney kısmında bulunmaktadır. 3.917 metrelik deniz seviyesi yüksekliğine sahiptir. Dünyada ve Türkiye’de yükseklik bakımından iyi bir derecesi olan Erciyes, Türkiye’nin en güzel kayak pislerinden birine sahip olarak bilinen Erciyes Dağı, kış aylarında tatil yapmak isteyenler ve kayak severler için uygun bir yer olarak görülmektedir. Ayrıca doğal zenginliği, mineralli kaynak sular besleyen bir yapısı ile sağlık ve turizm açısından kış sporlarına uygun bir yer olarak bilinmektedir. Erciyes Dağında bol kar yağışı nedeni ile kayak mevsimi bakımından uzun bir süreci bulunmaktadır. Erciyes kayak bölgesinin alt istasyonu denize yaklaşık olarak 2200 metre yükseklikte bulunuyor. Bununla birlikte 23 kilometre uzaklıkla Kayseri’nin sevilen yeri Tekir Yaylası üzerine kurulmuştur.

Kapuzbaşı Şelaleleri

Konum olarak Yahyalı ilçesine bağlı Küçük çakır köyünün kuzeyindeki Ensenin tepesinde bulunmaktadır. Kıyaslama yapmak gerekirse Kapuzbaşı şelaleleri büyüklük bakımından ve irtifa akışı itibari ile Niyagara şelalesinden 55 m,  Erzurum şehrimizde bulunan Tortum şelalesinden 50 m, bir diğer turizmin göz bebeği Antalya da bulunan Düden’ den 25m ve son olarak Manavgat tan 5 m daha büyüktür.

Sultan Sazlığı

Kuş yurdu olarak bilinen ve dünyanın sayılı büyüklükteki yerlerden biridir. Bugüne kadar 251 adet kuş türü tespit edilmiştir. Bunun yanında Sultan sazlığında 600.000 kaz, ördek ve flamingo türleri mevcuttur. 17.200 hektarlık büyük bir alana sahiptir. Orman bakanlığının 1971 yılında başlatmış olduğu çalışma ile ‘’Su Kuşları Koruma ve Üreme Sahası’’ olarak ilan edilmiştir.

Kranardı Kent Ormanı

İnsanın şehirdeki araçlardan çıkan egzoz dumanlarından, hava kirliğinden bir anlığına kurtulup temiz bir oksijen alabilmesi için güzel bir yer olan Kıranardı Kent Ormanı 850.000 metrekarelik alan ile spor, yürüyüş alanları, restaurant  gibi sosyal aktivite yapabileceğiniz güzel bir yerdir. Kara yolu ile şehir merkezine 10 dakikalık uzaklıktadır.

 Kayseri’yi Araç Kiralama Yaparak Gezme Kolaylığı

Kişisel olarak özel teklifler sunulan en uygun şartlar altında kiralama yapabileceğiniz araçlar ile Kayseri ilimizi rahat ve konforlu bir şekilde gezeme imkânına sahip olabilirsiniz. Kentin her bölgesine kolay ulaşım için en iyi bir tercihtir. Eğer sizde Araç kiralamak istiyorsanız firmamızla iletişim kurarak aracınızı kiralayabilirsiniz.Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR) Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR) lokasyonunda www.carwingo.com.tr güvencesiyle sizlerle, Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR) araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.carwingo.com.tr

Blog

Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR)
Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR)
Havalimanı
Whatsapp Telefon