Konya Havalimanı (KYA)

Havalimanı Ofis İletişim Bilgileri
Telefon : 0850 840 27 97
Gsm : 0553 840 27 97
Mail : Konya@carwingo.com.tr
Adres : Konya havalimanı İç HatlarKonya Havalimanı Araç Kiralama

Türkiye birbirinden eşsiz ve güzel birçok farklı şehre sahip kültür açısından oldukça zengin bir ülkedir. Ülkemizin her bölgesi kendine özgü birçok tarihi ve kültürel özellikleri ile Türkiye’ye zenginleştirmektedir. İç Anadolu Bölgesinde de Türkiye için pek çok farklı değeri bulunmaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan birçok şehir kültürel anlamda, yemekleri ile adetleri ile tarihi birçok yeri ile Türkiye’nin temel taşlarını oluşturmaktadır. İç Anadolu’nun en önemli şehirlerinden birisi de tabii ki Konya’dır. Konya Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük şehridir. Düz ovaya yerleşmiş olan güzel kentin  tarihi dokusu, manevi havası ve kültürel değerleri insanların bu şehre olan merakını uyandırmaktadır. Gezi amaçlı veya ziyaret amaçlı olarak Türkiye’den ve dünyadan pek çok insan Konya’yı ziyaret etmeye gelmektedir.

Tarihi Denince İlk Adım Konya Olmalı

Konya Selçuklu mimarisini üzerinde taşıyan bir şehir olarak tanınsa bile tarihin ilk izlerini taşımaktadır. Çatalhöyük Köyü Anadolu insanın ilk yerleşim yeri olarak kabul edilen tarihi bir yer olarak Konya’da bulunmaktadır. Anadolu tarihinin atmaya başladığı bu bölgenin daha sonra farklı imparatorluklara ev sahipliği yaptığını da görmek mümkündür. Çatalhöyük köyünde yapılan kazılarla beraber çok farklı yapılara rastlanılmıştır.  UNESCO Dünya Mirası listelerinin Çatalhöyük’teki yerleşim yeri de girmiş bulunmaktadır. Konya gezmeye gelenlerin muhakkak Çumra ilçesindeki  bu köyü ziyaret etmeleri tavsiye edilebilmektedir.
Konya Gezi Rehberi | Gezimanya

Mevlana Şehri: Konya

Ne olursan ol gel demiş Mevlana. Mevlana’nın bu deyişi Konya’nın kapılarını bütün dünyaya açmış bulunmaktadır. Mevlana Manevi anlamda ve düşünce anlamında oldukça önemli bir kişidir. Konya’nın bir  dönem Mevlana’ya ev sahipliği yapmış bir şehir olması şu anda dünyanın dört bir tarafından İnsanların bu şehri ziyaret etmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesidir.  Mevlana’nın söylemiş olduğu sözler ve hayat felsefesi sadece İslamiyet’in değil insanlığın hayatına Işık tuttuğu için birçok yerde bu konu işlenmektedir. Japonya, Çin Almanya gibi pek çok ülkeden insanlar Mevlana’yı ziyaret etmek için  Konya’ya gelmektedir. Konya’nın en merkezinde bulunan Mevlana Müzesi ücretsiz olarak ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. Mevlana’nın kendi türbesi ve yanında bulunan müritlerinin türbeleri Mevlana Müzesi’nde bulunmaktadır.
Büyükelçiler Konya'da Tarihi Mekanları Gezdi - Haber

Konya Merkezdeki Tarih

Konya’ya ya gelenlerin gezecekleri yerlerden bir tanesi de Konya merkez ve Çarşısı olmaktadır. Konya merkezin Çarşısı Alaaddin Tepesi çevresinde geliştirilmiş olan bir alandır. Alaaddin Tepesi Alaaddin Keykubat tarafında döneminde Alaaddin Camii'nin yapılmış olduğu Konya gibi düzova olan bir yerde yüksek bir tepe sayılacak bir alandır. Şu anda merkezde kalan bu bölgede tarihi cami, Kümbetler bulunmaktadır. Ayrıca Alaaddin Tepesi'nin civarında bulunan kafeler ve işletmeler çay içerken tarihi yudumlayabileceğiniz bir alan şeklinde düzenlenmiştir.
Temaşehir Konya'nın detayları gün yüzüne çıkıyor! - Emlak Sayfası

Konya’nın Modern Yüzü

Konya'nın tarihi yapısının yanında gelişme olarak da birçok kişi tarafından tercih edilen bir şehirdir. Öğrenci kenti olarak da tercih edilen Konya'da 80 Binde Devri Âlem Parkı, Japon parkı, Türk Yıldızları Parkı gibi pek çok farklı park alanı bulunmaktadır. Bu Park alanları hem içermiş oldukları anlamlardan dolayı hem de yapılarındaki muhteşem hallerden dolayı birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Ayrıca Konya'ya en son yapılmış olan Ecdat Parkı da tarihi doğa ile buluşturan muhteşem bir alan olarak ziyaretçilerine kapılarını açmış bulunmaktadır. Konya'da birçok büyük alışveriş merkezinin yanı sıra genişçe bir Çarşı alanı da bulunmaktadır. Mevlana Çarşısı, tarihi Bedesten Çarşısı Konya'nın ziyaret edilmesi gereken önemli mekânları arasında sayılabilir. Ayrıca Kelebekler Vadisi'ndeki muhteşem kelebek güzelliğini izleyebileceğiniz bir seyir zevkine de ulaşabileceğiniz yer tabii ki de Konya'dır.


Konya’da Araç Kiralama

Konya’yı gezmek isteyenlerin bu şehri tek bir günde gezerek bitirmesi neredeyse imkânsızdır. Birçok farklı alanda farklı gezilerin yapılabileceği Konya için muhakkak bir araç kiralamak gerekmektedir. Düz alanda geniş bir yere yayılan şehri otobüs dolmuş gibi araçlarla gezmek ise neredeyse imkânsızdır. Konya'da araç kiralama hizmeti almak istediğiniz zaman firmamız ile iletişime geçerek bu konudaki en profesyonel hizmeti alabilmeniz mümkündür.

Firmamız araç kiralama konusunda kişiye özel, şehrin içinde kolaylıkla kullanabileceğiniz araçları sizlere sunmaktadır. Uygun fiyatlara araç kiralamak için muhakkak bizlerle iletişime geçiniz. Firmamızdan kiralamış olduğunuz araçlar ile Konya’nın tarih, modern, doğal güzelliklerini ve eşsiz birçok noktasını rahat bir şekilde gezebilme imkânını yakalamanız mümkündür.Konya Havalimanı (KYA) Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Konya Havalimanı (KYA) lokasyonunda www.carwingo.com.tr güvencesiyle sizlerle, Konya Havalimanı (KYA) araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.carwingo.com.tr

Blog

Konya Havalimanı (KYA)
Konya Havalimanı (KYA)
Hava Limanı
Whatsapp Telefon