Carwingo Mersin Araç Kiralama | Mersin Rent a Car | Mersin Oto Kiralama

Mersin Şehir Ofisi İletişim Bilgileri
Telefon : 0552 666 33 33
Gsm : 0552 666 33 33
Mail : mersin@carwingo.com.tr
Adres : PALMİYE MAH. 1223 SOK. 13/B YENİŞEHİR MERSİN


Mersin Şehir Ofisi

Mersin de diğer illerimiz gibi köklü bir tarihe sahiptir. Eski adı İçel olan Mersin, ülkenin en kalabalık onuncu ilidir. Hem Müslümanlar tarafından, hem de Hıristiyanlar için önemli bir yere sahiptir. Çünkü burada Pavlus'un Tarsus'ta bulunan evi ve kuyusu Vatikan tarafından Hac yeri ilan edilmiştir. Hıristiyan âlemi için önemli olan Silifke Taşucu'nda ise bulunan erken Hıristiyan devri'ndeki Hac yeri olarak kabul edilen, Azize Azize Aya Tekla (yani Meryemlik) önemlidir. Müslümanlarca da çok önemli olan bir ziyaret yeri de Tarsus Ashabı Kehf mağarasıdır.
Mersin'in Kültürel Etkinlikleri Nelerdir ? - Mersin Seyyah

 Tarihi Ve Turistik Açıdan Görülmesi Gereken Yerler

Mersin'de önemli manevi ve tarihi değerler mevcuttur. Bunlar, kale, köprü, manastır, tapınak, kilise, kaya mezarları ve camilerdir. Mut ilçesinde bulunan Alahan Manastırı görülmesi gereken önemli bir değerdir. Yine Tarsus Aziz Pavlus Kilisesi, Narlıkuyu Zeus Jüpiter tapınağı, Aslanköy kaya mezarları Büyükeceli kaya mezarları, Tarsus Ulu Cami Tarsus Eski cami de hem Müslümanların, hem de Hıristiyanların manevi değerleridir. Kravga Köprüsü, Kızkalesi, Silifke Uzuncaburç Karaduvar, Aya, Çamlıyayla, Namrun Kalesi  ve Sinap Kalesi de önemli tarihi yapılardandır. Bunun yanı sıra Cennet ve Cehennem Mağaraları, Çukurpınar Mağarası, Aynalıgöl Mağarası, Narlıkuyu Mağarası, Susanoğlu Kapızlı Gözne ve Fındıkpınarı Narlıkuyu mozaik müzeleri, Yumruktepe ve Anamur Harabeleri gezip görülmesi gereken turistik yerlerdir.

 Mersin'de Kültür Ve Sanat Aktiviteleri

Mersin günümüzde kültürel çalışmaları son derece yoğun olan ve kültür düzeyi yüksek olan bir ildir. Burada Türkiye’nin 3. Büyük Mersin Devlet Opera ve Balesi bulunmaktadır.  Buradaki gösteriler, Mersin Kültür Merkezi'nde sergilenir. Her yıl Uluslararası Mersin müzik festivali düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra Mersin'de düzenli olarak Mersin Türk Sanat Müziği Festivali düzenlenir. Aynı zamanda sevilen bir etkinlik ise Mersin Uluslararası Nevit Kodallı Çoksesli Korolar Festivali gibi aktiviteler düzenlenmektedir. Sanata çok değer veren Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin yanında Akdeniz ve Yenişehir ilçe belediyeleri de halka açık bir şekilde tiyatro gösterileri sunup, halkın ücretsiz yararlanmasını sağlar. Mersin'de bulunan önemli kültür ve sanat kurumları şunlardır, Ersin Olba fotoğraf Derneği, Mersin fotoğraf Derneği, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, İçel Sanat Kulübü, Mersin Polifonik Korolar Derneği ve Mersin Dinema Derneğidir.
Turizmin saklı cenneti: Mersin - Seyahat Tatil Haberleri

Mersin'de Turizm

Mersin Türkiye'nin önemli turizm alanlarından biridir. Burada bulunan uzun sahil şeridi ve doğal kumsallardan oluşan, Türkiye'nin önemli bir sahil kentidir. Kızkalesi, Susanoğlu ve Ayaş adlı plajları vardır. Turizmde ilgi çekici mekânları ise Alahan Manastırı, Kızkalesi, Cennet ve Cehennem Mağaraları, Yumruk Tepe, Soli pompeiopolis, Ashabı Kehf mağarası, Anemurium kalıntıları ve Kleopatra kapısı tarihi değerler, turistlerin ilgi odağıdır. Ayrıca Papa Benedictus 2008 yılını Saint-Paul yılı olarak ilan etmesi ile Tarsus ilçesi turistlerin durağı haline geldi. Yine 2008'de Tarsus'taki Aziz Pavlus kuyusu ve Anıt Müzesi ve Mut ilçesinde bulunan Alahan Manastırı UNESCO Dünya Miras alanları kapsamındaki yerler listesine girmiştir. Bu nedenle Mersin dünya çapında tanınmış bir il haline gelmiştir.
MERSİN'DE NE YENİR & MERSİN KAHVALTI MEKANLARI | Biz Evde Yokuz

 Mersin' E Özgü  Yemekler

Geniş bir kültüre sahip olan Mersin'e özgü yemek ve tatlıları şunlardır, Arap Aşı çorbası, batırık, bandırma, cezerye, humus, fıstıklı  ya da cevizli kerebiç tatlısıdır. Bunun yanında, dövme pilavı, içli köfte, Tarsus kebabı sıkma,  gölevez ve kaynar aşının da Mersin mutfağında önemli bir yeri vardır. Aynı zamanda künefe,  şalgam suyu, Anamur ve en önemlisi tantuni Mersin ile özdeşmiş yiyecek ve içeceklerdendir. 

Mersinde Konaklama

 Akdeniz'in en büyük şehirlerinden olan Mersin tarihi ve kültürel yapısı ile yerli ve yabancıların yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Burada her bütçeye uygun 2, 3 veya 4 yıldızlı oteller ve pansiyonlar gibi konaklama yerleri mevcuttur. Burada günlük, haftalık, aylık ve sezonluk kiralanabilen daireler mevcuttur. Mersin Otelleri de en iyi konaklama yerlerindendir. Denize ve turistik bölgelere yakın olan bu konaklama yerleri ile turistlere lüks bir hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra Mersin Polis Evi Mersin Öğretmenevi ve Mersin Orduevi gibi yerler de memurların ve konaklama izni olan vatandaşların konaklayabileceği mekânlar arasında yer alır.

Araç Kiralama

Akdeniz'in İncisi adı verilen tarihi ve doğal yapısıyla turistlerin ilgi odağı olan Mersin ilini gezmek görmek ve güzel vakit geçirmek için en uygun yöntem araç kiralama yöntemidir. Firmamızdan araç kiralayarak bu güzel bölgeyi rahatça gezebilirsiniz.

Carwingo Mersin Araç Kiralama | Mersin Rent a Car | Mersin Oto Kiralama
Carwingo Mersin Araç Kiralama | Mersin Rent a Car | Mersin Oto Kiralama
Carwingo Mersin Araç Kiralama Ofisi, Carwingo rent a car, Carwingo Mersin Ofisi
Whatsapp Telefon