Muğla Dalaman Havalimanı (DLM)

Muğla Dalaman Havalimanı Ofis İletişim Bilgileri
Telefon : 0850 840 27 97
Gsm : 0553 840 27 97
Mail : dalaman@carwingo.com.tr
Adres : dalaman havalimanı İç Hatlar


Muğla Dalaman Havalimanı

Muğla Türkiye'nin en önemli tatil merkezlerinden birisidir. Ege Bölgesi'nde bulunan Muğla, hem bir doğal güzellikleri hem de huzurlu yaşantısı ile yerleşmek için ideal bir şehirdir. Kendine has özellikleri ile tipik bir Ege şehri denilebilir. Tatil beldelerine yakın olması ve mutlu bir yaşamın hakim olması şehri cazibe merkezlerinden biri haline getirmektedir.
Muğla'ya gelen turist sayısı yüzde 32 arttı - Sondakika Ekonomi ...

Muğla'nın Ekonomisi

Yörenin ekonomisinin büyük bir çoğunluğu turizme dayalıdır. Özellikle Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Fethiye, Datça, Marmaris ve Bodrum gibi tatil bölgeleri ile dünyaca tanınan Muğla hem yerli hem de yabancı turistlerin gözdesi haline gelmiştir. Ayrıca Dalaman'da askeri ve sivil Havaalanı bulunmaktadır. Bu Havaalanı yıllık 10 milyon kapasiteli dış hatlar terminalinin bulunması da büyük bir avantajdır. Yurt dışından ve yurt içinden gelen turistler ve yerli halk için ulaşım kolaylığı sağlar.
MUĞLA'NIN TARİHİ MİRASI USTA ELLERDE YENİDEN HAYAT BULUYOR | ÇEKÜL

Muğla'nın Tarihi Evleri

Muğla Evleri Türk evleri ve Rum evleri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır Hisar Dağı eteklerine doğru yayılmış olan evler Türk evleridir. Kırmızı kiremit çatılı ve beyaz duvarları vardır. Bu evler geleneksel dokunun özünü oluştururlar. Rum evleri de eskiden  Ticaret ve zanaat merkezi olan arasta mevkiinde bulunurlar. Türk evlerinden ayıran temel özellikler içe kapanmış olmalarıdır. Bunun yerine sokakla bütünleşen bir cephe ve kütle nizamı vardır.

Bir diğer özelliği ise kesme taş yapı da olmalarıdır. Şehrin sembolü haline gelmiş olan Muğla evlerinin tasarımları, ahşap işçilikleri, tavan işlemeleri ve bacaları ile Türk geleneksel mimarisinde özgün bir model oluşturur. İyi korunan ve bu yöreye özgü evler geleneksel mimariden etkilenerek yapılmıştır. Eski Muğla Evleri Karabağlar Yaylası'ndaki evler ve Yılan Dağı yamacındaki Güven Düğerek Mahallesi evleri de Muğla Evleri arasına girmektedir.

Evlerin özellikleri Avlulu girişleri, ocaklar, bacalar uzun ve geniş saçaklar, tavan süslemeleri ahşap süslemeleri, duvarlara gömülmüş dolap biçimli banyolar Muğla evlerinin tipik özellikleridir. Bu evler genellikle avlulu ve iki kattan oluşmaktadır. 

Muğla' da Gezilecek Yerler

 Muğla tarihi ve kültürel birikimi ile bünyesinde keyifle gezip görülen yerler barındırır. Hem merkezde hem de Muğla'ya bağlı ilçelerde  Osmanlı zamanından kalan birçok yapı mevcuttur. Bu tarihi ve kültürel yapıların yanı sıra zengin doğal güzellikleri, deniz, plaj koy ve körfezler, vadi, nehir ve şaleleriyle muhteşem bir görünüme sahiptir. 
Muğla Gezilecek Yerler - Antik Kentler - Tatil Yerleri 2020

Tatil Beldeleri ve Plajlar

  • Dalaman

Doğa güzellikleri, uzun kumsalları, mavi ve yeşilin buluştuğu türkuaz denizi ve muhteşem manzaraları ile yerli ve yabancı turistlerin gözdesidir. Dalaman, şehir gürültüsünden uzak, sakin bir tatil merkezidir. Dalaman, kum, deniz güneş, kumsalların yanı sıra, antik kentleri, kültür turizmi, güzel koyları temiz havası ve lezzetli yemekleri ile tam anlamıyla muhteşem bir tatil merkezidir.  Kolay bir ulaşıma sahip olan Dalaman, İzmir ve Fethiye’yi birbirine bağlayan karayolu üzerinde bulunur.  Hem karayol, hem de hava yolu ile ulaşım sağlanması büyük bir avantajdır. Dalaman merkez ile hava limanı arası mesafesi sadece 10 kilometre olup kiralanan araçlarla, taksilerle ve transfer hizmet ile kolay bir şekilde tercih edilebilir.

  • Ölüdeniz

Muğla'da gezilip görülecek yerler arasında ilk sırada Ölüdeniz gelmektedir. Ölüdeniz 3 kilometrelik bir plajı ve 10 ay boyunca ılık ve durgun suyu, açık ve koyu mavinin yeşille iç içe girdiği doğa güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin gözdesi haline gelmiştir. En çok tercih edilen plajlar arasına girmektedir.

  • Bodrum

Bodrum hem Türkiye'de hem de Dünya turizmi açısından bilinen ve en çok turist alan ilçedir. Türkiye'nin en önemli turizm merkezinin yanı sıra, Muğla'nın en çok nüfusa sahip olan ilçesidir. Bodrum Antik Tiyatrosu, klasik çağdan günümüze gelen bu anıtsal eser,  Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir ve bu tarihi tiyatro Mausolos dönemine aittir. Bodrum Antik Tiyatro, Göktepe'nin Güney yamacında bulunur. Sahne binası, orkestra ve oturma alanından oluşan üç ana kısımdan meydana gelir. Bodrum kalesi, Bu tarihi yapı, iki liman arasında, üç tarafı denizlerle çevrili kayalık bir yarıma ada bulunur.

Araç Kiralama

Yeşil ve mavinin en güzel tonlarını bir arada görebileceğiniz Muğla' da güzel bir tatil geçirmek için ulaşım sıkıntısı çekmemek adına araç kiralama yöntemi kullanılmalıdır. Araç kiralama işlemleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı


Muğla Dalaman Havalimanı (DLM) Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Muğla Dalaman Havalimanı (DLM) lokasyonunda www.carwingo.com.tr güvencesiyle sizlerle, Muğla Dalaman Havalimanı (DLM) araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.carwingo.com.tr

Blog

Muğla Dalaman Havalimanı (DLM)
Muğla Dalaman Havalimanı (DLM)
Whatsapp Telefon