Muş Havalimanı (MSR)


 Muş Havalimanı Ofis İletişim Bilgileri
Telefon : 0850 840 27 97
Gsm : 0553 840 27 97
Mail : mus@carwingo.com.tr
Adres : Muş Havalimanı İç Hatlar Gelen Yolcu Salonu

Muş Havalimanı

Türkiye’nin yüzölçümü en küçük şehirlerinden biri olan Muş, 400 bini aşan nüfusu ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Tarihsel kökeni çok eskilere uzanan bir şehir olan Muş’ta karasal iklim hüküm sürmektedir. Kışları genellikle soğuk ve uzun olan Muş’un toprakları buna rağmen oldukça bereketlidir ve verimlidir.

Türkiye’nin en doğusunda yer alan şehirlerden birisi olan Muş, doğal ve tarihi güzellikleri ile ziyaretçilerini bekliyor. Muş’a ulaşım için havayolu, karayolu ve son yıllarda oldukça popüler hale gelen Güneydoğu Ekspresi’ni kullanabilirsiniz. Muş’ta gezmek için havalimanında faaliyet gösteren firmamızdan araç kiralayarak, seyahatinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz. Yeni ve konforlu araçları ile hizmet veren firmamızdan sigortalı ve kaskolu olarak araç kiralaması yapabilirsiniz.

Anadolu’nun Kapısı

Muş’un tüm Türkiye için farklı bir anlamı bulunuyor. Türklerin Orta Asya’dan Anadolu’ya geldiklerinde Bizans ordusu ile yaptıkları Malazgirt Savaşı, Muş’ta yapılmıştır. Muş’un Malazgirt ilçesinde yapılan savaşın neticesinde Türklerin Anadolu’daki hâkimiyeti kesinleşmiştir.

1071 yılında yapılan Malazgirt Savaşı’ndan bu yana Anadolu Türklerin yurdu olma özelliği korumaktadır. Ancak Muş’un tarihi bununla da sınırlı değil. Yapılan kazılarda şimdiye kadar milattan önce 2000’li yıllara kadar uzanan kalıntılara rastlandı. Ancak araştırmacılar şehrin tarihinin bundan daha eski olduğunu ve kazıların devam ettikçe tarihin de gün yüzüne çıkacağını belirtmektedir.

Anadolu’nun medeniyet şehirlerinden biri olan Muş’ta, ziyaretçilerin gezebilecekleri pek çok tarihi alan yer almakta. Bunun dışında şehir doğal güzellikleri ve gölleri ile de görsel bir şölen sunmaktadır. Siz de Muş gezisi planlıyorsanız, havalimanında bulunan ve kurumsal olarak faaliyet gösteren firmamızdan araç kiralama yapabilirsiniz.
Muğla Çıkışlı Orta Avrupa Turu (Prag Viyana Budapeşte)

Şarap Başkenti

Bin yıla yakın bir zamandır Müslüman Türklerin hâkimiyetinde olan Muş, tarihinde oldukça farklı yönler görülmektedir. Bu yönlerin başında Muş’un bir şarap başkenti olduğu gösterilmektedir. Şehirde bugün halen daha yetişen üzümler, Türkiye’nin de en meşhur üzümleri arasında yer almaktadır. Üzüm üretiminin ta Bizans dönemine ve hatta öncesine dayandığı şehir, Bizans saraylarındaki en kaliteli şarapların üretildiği yer olarak kayıtlara geçmiştir.

Muş üzümü hem büyük taneli, hem de oldukça lezzetlidir. Ve şaraplık üzüm çeşitleri arasında yer almaktadır. Ancak üzümün yanı sıra Muş laleleri ile de meşhurdur. Her yıl Nisan sonu gibi ortaya çıkan ve yalnızca Muş’ta bulunan Muş lalesi, 15 gün boyunca tüm şehirde görsel bir şölen yaşanmasına neden olmaktadır. Muş daha pek çok güzelliği ile ziyaretçilerini beklemektedir.
Muğla'da Gezilecek Yerler | En Güzel 16 Yeri Keşfet !

Gezilecek Yerler

İlk defa Muş’a gelecekseniz ve nereleri gezmeniz gerektiği konusunda net bir bilginiz yoksa aşağıda yer alan mekânları ziyaret edebilirsiniz:

  • Tarihi Murat Köprüsü

1800’lü yıllarda restorasyona uğrayan ancak kesin yapım tarihi bilinmeyen ve halen daha da aktif olarak kullanılan 12 gözlü Murat Köprüsü, Muş’a gelenlerin mutlaka ziyaret etmeleri gereken alanlar arasında yer almaktadır.

  • Muş Ulu Cami

Muş’ta bulunan en önemli eserlerden biri de Ulu Cami’dir. Dikdörtgen plana göre yapılmış olan bu caminin orijinal minaresi 1966 yılındaki depremde yıkılmıştır. Ulu cami, barındırdığı tarihi dokusuyla ziyaretçilerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır.

  • Yıldızlı Han

Yapımı 1307 yılına dayanan bu handa, döneminde 52 işyeri ve kervanlar için konaklama olanakları bulunmaktaydı. İpek Yolu’nun güzergâhı üzerinde bulunan Muş, kervanların dinlenme noktaları arasında yer almaktaydı. Tarihi han 1916 yılında Rus işgalinde tahrip edilmiş olsa da bugün halen daha ziyaret edilebilmektedir.

Araç Kiralamanın Avantajları

Araç kiralama hizmeti günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılan kolaylaştırıcı bir hizmettir. Özellikle ilk defa gittiğiniz bir şehirde gezmek için taksiye para vermek ya da toplu taşımada zaman öldürmek yerine araç kiralama ile kolaylıkla şehri keşfedebilirsiniz. Bir diğer avantajı ise taksiye göre oldukça uygun maliyetli olmasıdır.

Ayrıca araç kiralamanın, kiralayan açısından herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Yani kiralayan kişi araçla ilgili hiçbir işlemle meşgul olmaz. Muş havalimanında araç kiralama hizmeti veren firmamızdan araç kiralayarak sizler de Muş’ta doya doya gezebilirsiniz. Havalimanına indiğiniz anda aracınızı alarak gideceğiniz ana kadar kullanabilir, gideceğiniz zaman da dilerseniz havalimanında, dilerseniz şehrin farklı bir noktasında teslim edebilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı
Muş Havalimanı (MSR)
Muş Havalimanı (MSR)
Whatsapp Telefon