Van Ferit Melen Havalimanı (VAN)

Van Havalimanı Ofis İletişim Bilgileri
Telefon : 0850 840 27 97
Gsm : 0553 840 27 97
Mail : van@carwingo.com.tr
Adres : Van Ferit Melen Havalimanı İç Hatlar

Van'daki havalimanı bakımı rötar yaptırdı
Van Havalimanı

 Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Van ilimiz, yüzölçümü bakımından Türkiye'nin 6. büyük ilidir. Bu il de diğer Doğu Anadolu illeri gibi tarih, doğa, kültür ve kış turizmi bakımından önemli bir potansiyele sahiptir. Van' ın Doğu Anadolu bölgesindeki avantajı ise Van Gölü' dür. Bu sayede deniz turizmi potansiyelinin oluşur. Van Gölü sayesinde burada dört mevsim çok çeşitli turizm etkinlikleri düzenlenir. Tarihi geçmişi ve doğal güzellikleri  ile Türkiye'nin en güzel turistlik yerlerinden biridir. 
Vanlı turizmciler: 7 turizm ofisinden birisi Van'da olmalı!

Van’ın Turizm Olanakları

Van Gölü, Türkiye'nin en büyük gölüyken, dünyanın da en büyük sodalı  gölüdür. Bu göl dört adadan oluşur. Bunlar, Akdamar adası, Çarpanak Adası, Adır ve kuş Adalarıdır. Adalar, tarihi ve turistik özelliğe sahiptir. Van Gölü, 1990 yılında arkeolojik sit alanı ilan edilmiştir.

Yamaç paraşütü sporu, bu spor yaklaşık on yıldan beridir yapılmaktadır. Burada düzenlenen şenlikler ve festivallerde uçuş gösterileri ile yapılmaktadır. Aynı zamanda Rafting sporu da Van' da çokça yapılan bir spor etkinliğidir. Van'ın Bahçesaray ilçesinde gerçekleştirilen Rafting sporu Kaymakamlığın girişimiyle de kısa sürede adını duyurmayı başarmıştır. Bir başka vazgeçilmez etkinlik ise dağ tırmanışıdır. Yaz ve kış Erek Dağı'nda tırmanış yapılmaktadır.

Kayak sporu da kış turizmini canlandıran en önemli etkinliktir. Abalı kayak merkezi Van'ın Gevaş ilçesinde faaliyette başlamıştır. Abalı kayak merkezi sadece kayak turizmi değil, profesyonel anlamda kayak sporculuğu ile de Türkiye'deki önemli kayak merkezlerindendir. Burada pist eğitimi, kar kalitesi, kar kalınlığı ve pist uzunluğu ile dünyanın sayılı kayak merkezlerinden biridir. 

Kültür ve Sanat

Van iline ait birçok sanat mevcuttur. Bu bölgeye özel el emekleri şunlardır. Van kilimleri, çömlekçilik ve savat gümüş işletmeciliği çok meşhurdur. Özellikle Van kimleri ve savat gümüş işletmeciliği çok fazla yapılmaktadır. Van kilimleri Van'da değerini kaybetmeden sürdürülen en önemli el sanatlarından biridir. Yöre halkı özellikle bahar aylarında koyunlardan kırptıkları yünleri çeşitli aşamalardan geçirdikten sonra bunlardan iplikler yapmaktadır. Bu iplikler hazır hale getirilip kilimlerin dokuma işleminde kullanılır. Van kilimleri yarım asır öncesine kadar yer tezgâhlarında büyük ebatlarda çift kanat şeklinde meydana getirilmiştir. Günümüzde yapılan kilimler ise dikey tezgâhlarda ve daha küçük ebatlarda tek parça olarak meydana getirmektedir. Birçok çeşidi olan kelimelerden bazıları şunlardır; Canbazer kilimi, Gülhazar, Per şehvani, Gül Gever, Gevdan, Van kilimleri ve özel motifleri olan, insan motifleri, Bereket, Yıldız, kurt gibi motifler en çok işlenen motiflerdendir.

Van’ın Değerleri

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Van birçok tarihi ve manevî değer kazanmıştır. Camiler, kiliseler, kaleler ve manastırların yanı sıra kayak merkezleri ile kümbetleri ile göl ve Şelaleleri ile çok meşhurdur. Bunun yanında Kuş Cenneti, flamingolar, Van Gölü  de bu güzellikler arasındadır. Kayak merkezleri,  Kış sporları Van'daki su sporlarıyla da Doğu Anadolu Bölgesi'nin spor merkezinden biridir. Van ilinin bazı doğal ve tarihi güzellikleri şunlardır;

Manevi değerler ; (Hüsrev Paşa Cami, Kaya Çelebi Camisi, İzzettin Şir Camisi ve Bartholomeus Kilisesi,  Akdamar adası kilisesi, yedi kilise, Altınsaç Kilisesi, Adır Adası Ve lim Manastırı, ikiz Kümbetler Gevaş Halime Hatun Kümbeti Meher kapı gibi manevi yapılar mevcuttur.) Doğa güzellikleri de en başta Van Gölü olmak üzere Erçek Gölü, Kuş cenneti, inci kefali, Şeytan Köprüsü, ters lale, kayak merkezleri, Muradiye Şelalesi, flamingolar, Van Lalesi, Bendi Mahi Köprüsü, Gevaş Halime Hatun Çağlayanı, Çarpanak Adası gibi yöreye özel birçok doğal güzellikler de mevcuttur. Bunların yanında Van kahvaltısı ve Oltu peyniri de yöreye özel yiyeceklerdendir.

Araç Kiralama İle Van’ı Keşfedin

Van'ın bu doğal ve tarihi güzelliklerini rahat bir şekilde gezmek görmek eğlenmek için araç kiralama yapılmalıdır. Keyifli vakit geçirip, rahat bir tatil yapmak için en iyi yöntem araç kiralama yöntemidir. Kişinin bütçesine göre ve kiralanacak gün sayısına göre araç kiralama fiyatları da değişkenlik gösterir. Araç kiralama işlemleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Her türlü soru ve önerileriniz için müşteri hizmetlerimiz üzerinden arayarak kolayca halledebilirsiniz. Büyük bir titizlik ve özveri ile çalışan firma çalışanlarımız her konuda size yardımcı olmaktadırlar. Araç kiralama işlemini yapmakta olan firmamız 7/24 hizmetinizdedir.
Van Ferit Melen Havalimanı (VAN) Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Ferit Melen Havalimanı (VAN) lokasyonunda www.carwingo.com.tr güvencesiyle sizlerle, Ferit Melen Havalimanı (VAN) araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.carwingo.com.tr

Blog

Van Ferit Melen Havalimanı (VAN)
Van Ferit Melen Havalimanı (VAN)
Whatsapp Telefon