Malatya Erhaç Havalimanı (MLX)

loading
Bu araç kiralama lokasyonunda en çok tercih edilen kiralık araçlar
 • Fiat Egea 1.3 Dizel Veya Benzeri
  Fiat Egea 1.3 Dizel Veya Benzeri
  • 5 Kişi
  • 3 Bagaj
  • Sedan
  • Manuel
  • Dizel
  • Klima
  • Navigasyon
  0,00 TL / gün
Lokasyon Açılış/Kapanış Saatleri
  Açılış Saati Kapanış Saati
Pazartesi08:0023:00
Salı08:0023:00
Çarşamba08:0023:00
Perşembe08:0023:00
Cuma08:0023:00
Cumartesi08:0023:00
Pazar08:0023:00

Malatya Havalimanı Ofis İletişim Bilgileri
Telefon : 0850 840 27 97
Gsm : 0553 840 27 97
Mail : malatya@carwingo.com.tr
Adres : Malatya Havalimanı İç hatlar Gelen Yolcu Salonu


Malatya İlinin Genel Özellikleri

Doğu Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Fırat bölümünde bulunan bir ilimizdir. Bulunduğu konuma göre en gelişmiş şehirdir. Malatya deyince aklımıza ilk kayısı gelir. Kayısı Şehri olarak bilinen Malatya dünya genelinde kayısılarıyla ünlüdür ve bu kayısı üretimde %80i Malatya'daki bahçelerden sağlanır. Köklü bir tarihe de sahip olan Malatya, Hitit ve Asur krallığı, Medlerin Perslerin Tomaların Bizans ve Selçukluların son olarak Osmanlı Devleti'nin egemenliği altına girmiştir. Son dönem olarak da Cumhuriyet Döneminde ise ilçe olarak Adıyaman'a bağlı bir şeklindeydi. Daha sonra gelişip il oldu. Malatya ekonomik açıdan bölgenin en gelişmiş şehridir. Ekonomisi kayısıya dayanan bu ilde birçok kayısı fabrikası vardır.

Malatya'nın Kültür ve Sanat Merkezleri

Kültür ve sanat Malatya bölge için önemli bir yere sahiptir. Burada bulunan Kültür ve sanat merkezi, alışveriş merkezleri, müzeler, tiyatro salonları, kültür ve kongre merkezleri Malatya kültür ve sanatı açısından önemlidir. Malatya'daki Müzeler;  Malatya Arkeoloji Müzesi 7 Mart 1971 tarihinde kurulmuştur. Bu müze yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Malatya' da Gezilmesi Gereken Yerler

Malatya'da gezilecek arkeolojik alanlar, en eski yerleşim bölgesi olan Aslantepe Höyüğü büyük bir tarihi yapıdır. Aslantepe dünyada kurulan ilk yerleşim bölgelerinden  biri olarak bilinir. Bu yapı Fransızlar tarafından açık hava müzesi olarak yapılmıştır. Aslantepe höyüğünde bu güne kadar birçok medeniyet yaşamıştır.

Malatya'nın önemli mekânlarından biri ise Kanalboyu'dur. Kanalboyu Malatya halkının nefes alabileceği en güzel bölgelerden biridir. Burada spor ve yaşam merkezi, Sanat Sokağı Sanat Galerisi, nikâh sarayı, Kernek Şelalesi, Hürriyet Parkı yürüyüş yolu kafeler çocuk parkları gibi birçok alan mevcuttur. Malatya'ya gidince ilk durak yeri Kanalboyu' dur. Malatya'nın kalbi denilebilir. Malatya'nın Gözde Caddesi olan Kanalboyu özel restaurantlar, özel alışveriş merkezleri ve nargile salonlarıyla ilkbahar ve yaz aylarında oldukça canlanır.

Malatya'nın Doğal Güzellikleri 

Malatya merkezde ve ilçelerinde yol üzerinde bulunan birçok Mesire Alanı, havuz başı ve Pınar mevcuttur. Burada görülmesi gereken önemli yerlerinden bazıları şu şekildedir.

Sürgü takas; Sürgü, Doğanşehir ilçesinin ilçesinde kaynak sularının çıktığı sürgü Vadisi'nde yer alır. Burada alabalık üretme Tesisleri vardır. Ayrıca asfalt yol ile ulaşılan mesire yeri bol temiz ve soğuk sulu takas kaynağının oluşturduğu doğal bir güzelliktir. Buranın lezzetli alabalıkları meşhurdur. Yöre halkının piknik için uğrak yeridir.

Somuncu Baba; Somuncu Baba Darende ilçesinde bulunur. Burada, Somuncu Baba Camisi, balık havuzunda balıkların çıktığı kuyu ve Kudret Hamamı vardır. Bunun dışında ise Arguvan ilçe merkezinde balık Çeşme ile Kemalat çayının geçtiği yeşillikler ile örtülü bir vadi mevcuttur. Burada çok önemli mesire alanları vardır. Gürpınar Şelalesi, sulu mağara ve horata gibi bir çok tertemiz doğal güzellikler mevcuttur.

Malatya’da Bulunan İçmeler ve Dağ Turizmi

 Malatya doğal güzelliklerinin yanında sağlıklı İçmeler'de mevcuttur. Burada bulunan en önemli içme suları Harap şehir içmesi, Balaban içmesi ve ispendere içmesidir. ispendere içme suyu, idrar yolları ve karaciğer hastalıklarına, sindirim sistemine iyi geldiği söylenmektedir. Burada İl Özel idaresince yapılan bir Otel ve Gazinosu mevcuttur. İspendere içmesi yeşillikler arasında açık bir alanda olup üç kaynaktan çıkan sudan oluşur.

İçmelerin yanı sıra gençlik ve turizmi ve halk oyunları meşhur olan Malatya'da amatör spor çalışmalarının yoğunlaşmıştır. Bu bölgede Türkiye birincilikleri vardır. Ayni zamanda av turizmi ve Balıkçılık açısın da  gelişmiştir. Malatya Kara avcılığının yanı sıra Kara kaya baraj Gölü'nde su ürünlerinin yetiştirilmesi, balıkçılığının gelişmesine katkıda bulunmuştur. Kara avcılığında ise kışın keklik ve tavsan avına dayanır.

Malatya'nın yöresel yemekleri

 Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde genel özgü yemekler şu şekildedir, içli köfte, analıkızlı, mercimekli köfte, ekşili köfte çorbası, kaburga dolması, tava, kâğıt kebabı, pirpirim cacığı, yapraklı köfte, tavşanlı yufka ve Malatya’ya özgü kayısı tatlısı gibi bölgeye özgü bir çok yemek çeşidi ve tatlı çeşidi mevcuttur.

 Malatya ilinin tarihi ve doğal güzelliklerini rahat bir şekilde gezip görmek ve iyi bir zaman geçirmek için en iyi yöntem araç kiralama yöntemidir. Kişinin isteğine ve kiralayacak gün sayısına göre araç kiralama fiyatları da değişme göstermektedir. Araç kiralama işlemleri için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.


Daha Büyük Görüntüle
Lokasyon tek yön ücretleri
Alış Lokasyonu Bırakış Lokasyonu Minimum Kiralama Süresi Tek Yön Drop Ücreti
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Malatya Erhaç Havalimanı (MLX)1 gün0,00 TL
Şanlıurfa Karaköprü OfisiMalatya Erhaç Havalimanı (MLX)1 gün450,00 TL
Şanlıurfa Şehir MerkeziMalatya Erhaç Havalimanı (MLX)1 gün0,00 TL
Gaziantep Havalimanı (GZT)Malatya Erhaç Havalimanı (MLX)2 gün450,00 TL
Gaziantep Şehir Ofisi (GZT)Malatya Erhaç Havalimanı (MLX)1 gün475,00 TL
Adana Şakirpaşa Havalimanı İç HatlarMalatya Erhaç Havalimanı (MLX)1 gün325,00 TL
Mersin Şehir OfisiMalatya Erhaç Havalimanı (MLX)1 gün595,00 TL
Erzurum Havalimanı (ERZ)Malatya Erhaç Havalimanı (MLX)1 gün600,00 TL
Niğde Otogar (Türkiye)Malatya Erhaç Havalimanı (MLX)2 gün450,00 TL
Adıyaman Havalimanı (ADF)Malatya Erhaç Havalimanı (MLX)1 gün391,00 TL
Mardin Havalimanı (MQM)Malatya Erhaç Havalimanı (MLX)1 gün650,00 TL
© 2021 carwingo.com.tr
whatsapp

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

X