Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)

loading
Bu araç kiralama lokasyonunda en çok tercih edilen kiralık araçlar
 • Citroen C-elysee 1.6 Dizel Manuel veya Benzeri
  Citroen C-elysee 1.6 Dizel Manuel veya Benzeri
  • 5 Kişi
  • 3 Bagaj
  • Sedan
  • Manuel
  • Dizel
  • Klima
  • Navigasyon
  355,00 TL / gün
 • Peugeot 301 HDİ dizel manuel veya Benzeri
  Peugeot 301 HDİ dizel manuel veya Benzeri
  • 5 Kişi
  • 3 Bagaj
  • Sedan
  • Manuel
  • Dizel
  • Klima
  • Navigasyon
  355,00 TL / gün
 • Renault Fullence 1.5 Dizel Otomatik veya benzeri (BİNEK | TDAD | DİZEL)
  Renault Fullence 1.5 Dizel Otomatik veya benzeri (BİNEK | TDAD | DİZEL)
  • 5 Kişi
  • 3 Bagaj
  • Sedan
  • Otomatik
  • Dizel
  • Klima
  • Navigasyon
  445,00 TL / gün
289,00 TL'den itibaren
Carwingo Araç Kiralama, Şanlıurfa Havalimanı Araç Kiralama, Urfa rent a car ve transfer hizmeti
Lokasyon Açılış/Kapanış Saatleri
PazartesiLokasyon tüm gün açıktır
SalıLokasyon tüm gün açıktır
ÇarşambaLokasyon tüm gün açıktır
PerşembeLokasyon tüm gün açıktır
CumaLokasyon tüm gün açıktır
CumartesiLokasyon tüm gün açıktır
PazarLokasyon tüm gün açıktır

Carwingo İle

Şanlıurfa’da Bir Gün

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin hem nüfus hem de yüzölçümü olarak en büyük kentlerinden Şanlıurfa, sahip olduğu güzelliklerini yansıtmaya devam ediyor. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olmasının yanı sıra, hemen her gezi turunda da Şanlıurfa öne çıkıyor. Çok daha kısa süre içinde Şanlıurfa’nın her ilçesindeki doğal güzelliklerin görülebilmesi için en iyi seçim ise araç kiralama yapılmasıdır. Zahmetsiz bir şekilde kiralanan araçla istenilen yerlere istenilen zamanlarda gidilebilir, Medeniyetlerin birbiri ardına sıralandığı güzel kentin tadına varılabilir. Sizlerde yaz aylarına girmeden Şanlıurfa yolu planlamanızı yapabilir, araç kiralamaya başvurarak en özel şartlarda imkanlara kavuşabilirsiniz. Peki, Şanlıurfa neler vaat ediyor?

Şanlıurfa’nın Gezilecek Yerleri

Peygamberler Şehri olarak bilinen güzide kent Şanlıurfa’da hemen her tarihi döneme ait en az bir yapı bulunuyor. Bununla birlikte kazı çalışmalarının devam ettiği birçok bölgenin koruma altında olması da meraklı yerli ve yabancı turistleri cezbediyor. Şanlıurfa denilince ise akla gelen ilk yer şüphesiz ki Balıklıgöl. Balıklıgöl efsanesi için özel bir anlama sahip olan Urfa Kalesi’de hemen ziyaret edilebilecek tarihi dokuların başında geliyor. Efsaneye göre Nemrut’un emriyle Urfa Kalesi’ni çıkartılan Hz. İbrahim, aşağıda hazırlanan ateşlere buradan atılıyor. Sonrasında ise Allah’ın emriyle ateşler bir gül bahçesine dönüşüveriyor. Günümüzde Balıklıgöl olarak bilinen bu bölgenin ziyareti bu açıdan büyük öneme sahip.

 

Şanlıurfa Kültürel Gezi Turları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde olup Mardin, Gaziantep, Adıyaman ve Diyarbakır gibi kentlerle sınır olan Şanlıurfa’da Cilalı Taş Devri’nden başlayarak birçok farklı çağdan kalma yapıtların varlığı devam ediyor. Kurtuluş Savaşı’nda gösterilen kahramanlıklardan ötürü 1984 yılında “Şanlı” unvanına layık görülen kent, günümüzde çeşitli kazanımları koruyor. İslamiyet’in ilk camilerinden olduğu düşünülen Ulu Camii Urfa’nın sembollerinden olmaya devam ediyor. Ayrıca ilk buğday tarımının yapıldığı arazi Harran Ovası’da Urfa’nın değerlerindendir. Konik Harran Evleri de kültürel tarih açısından görülmesi gerekli olan yerlerin başında geliyor.

Kentin en yüksek noktası olarak bilinen Karacadağ etrafında çeşitli sarnıç ve mağaralarda gezilebilir durumda. Kanlı Mağara ve Dedenin Sarnıcı en meşhurları arasında.

Şanlıurfa Eşsiz Doğal Güzellikleri

Tarihi açısından en önemli kentlerden olan Şanlıurfa’da doğal güzelliklerinde görülmesi içinde araç kiralanabilir. Çok daha hızlı bir şekilde ilçeler arasında yol yapılabilir. Suruç, Harrran, Viranşehir, Halfeti gibi önemli ovalar var olurken Fırat Nehri ve Culap Suyu da dünyaca ünlüdür. Halfeti ilçesindeki “Saklı Cennet” ise görülmeye değer yerlerdendir.

 

Tatil içinde yolu düşünen yerli ve yabancı turistler için ise hem yaz hem de kış aylarında aktivitelerin yapılacağı tesisler vardır. Tek Tek Dağları gezintisiyle doğal güzellikler çok daha yakından görülebilir. Karadağ Kayak Merkezi ise bölgenin en iyi kış turizmini sağlıyor. Atatürk Barajı özelinde ise su sporları yapılabilir.

Şanlıurfa’da Yemek Mekanları

Genellikle akşam saatlerinde salçalı ve acılı yemeklerin tüketildiği Şanlıurfa’da birçok farklı medeniyetin lezzeti bulunabilir. Köfte ve kebap çeşitleri çok olmakla birlikte yerel lezzetler arasında borani, bostana, ayran çorbası, sarımsak aşı, kuymak, meyan şerbeti, erik tavası, isot çömleği gelir. Yemeklerin hemen hepsinde et görmek ise mümkündür. Urfa Kebabının tadına ilk kez bakacaklar için Gülhan Restoran en iyi tercih olacaktır. Ardından ise şıllık tatlısı için Çağdaş Ocakbaşı’na geçilebilir. Patlıcan kebaplarıyla meşhur olan Dedecan Ocakbaşı’da Şanlıurfa’nın kaliteli mekanları listesindedir.

Şanlıurfa Kahvaltıları

Peynir, zeytin ve yağlarıyla da bilinen Şanlıurfa’da kahvaltı saatlerinde de ciğer ve et tüketimi oldukça yaygındır. Çorbaların ardından özel olarak baharatlı bir şekilde hazırlanan ciğer için Sembol Ocakbaşı tercih edilebilir. Bunun haricinde Cevahir Han ve Ciğerci Yusuf da en özel tatlarıyla yerli ve yabancı turistleri hizmet vermektedir.

Şanlıurfa Gece Hayatı

Sıra geceleri ile eğlenilen Şanlıurfa gece hayatında “dost meclisleri” de hemen her akşam kurulur. Yıldız Sarayı Konukevi ile birlikte Life Point, Mısra-i Berceste, Antik Cafe meşhur mekanlar arasındadır. Geleneksel çarşılara da sahip olmaya devam eden Şanlıurfa’da hem merkezde hem de ilçelerde kiralanan araçlar kullanılabilir.

Şanlıurfa Araç Kiralama Yap

Uygun şartların bulunması ve kişiye özel tekliflerle araç kiralama yaparak Şanlıurfa’yı rahat bir şekilde gezebilirsin. Birkaç günlük gezilerde dahi kentin çok daha iyi anlaşılması için en iyi tercih araç kiralamadır. Otobüs saatlerine uyma zorunluluğu olmadan, otobüs kaçırma derdi olmadan tüm ilçelerdeki doğal ve tarihi güzellikleri görebilir, tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Araç kiralama işlemlerinizi sorunsuz tamamlamak için firmamızla iletişime geçebilir, müşteri hizmetlerimiz üzerinden arzu ettiğiniz soruları da sorabilirsiniz


Şanlıurfa Havalimanı Araç Kiralama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şanlıurfa seyahatlarine kiralık araç ile devam etmek oldukça mantıklı bir seçimdir. Öyle ki Şanlıurfa'da kiralık araç fiyatları diğer illere göre daha ekonomiktir. Araç kiralama firmaları aracılığı ile günlük, haftalık ya da aylık olarak araç kiralama yapılabilir. Araç kiralamaların da araç tercihine göre fiyatlar da değişiklik olmuş olsa da ortalama bir aracın günlük kirası 473 lira olarak tespit edilmiştir. Araç kiralama firmaları ile yapılan görüşmeler de ve aracın kullanım süresine göre de fiyatta değişiklikler olabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Türkiye'nin en büyük yedinci şehir olarak bilinen Şanlıurfa seyahatlarini araç olmadan gerçekleştirmek oldukça zor bir durum. Otobüs ile ulaşım sağlayacağınız Urfa'da kiralayacağınız araç ile seyahatlarınizi çok daha rahat ve kolay yapabilirsiniz. Şanlıurfa araç kiralama fiyatları kiralayacağınız zaman dilimleri hesaplanarak yapılmaktadır. Gün içerisinde 08:30 ve 18:00 arasında hizmet veren araç kiralama firmaları araçların fiyatlarını ortalama günlüğü 473 olarak belirlemişlerdir. Araç modeline göre fiyat değişiklik gösterebilir.

Peygamberler şehri olarak da bilinen Şanlıurfa, gezmek ve birçok yeni bilgilere ulaşmak için en ideal şehirler arasında yer alır. Şanlıurfa'ya gitmeden önce yapacağınız liste ile gezip görmeniz gereken yerleri öğrenebilirsiniz. Öyle ki Şanlıurfa'ya gittiğinizde balıklıgöl, Hz. İbrahim Mağarası, Gümrük Hanı, Göbekli Tepe, Hz. Eyüp Sabır Makamı, Keleynak Üretme İstasyonu ve Halil-ür Rahman Camisii mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasın yer alır. Şanlıurfa'nın tarihi çok esikiye dayandığından genellikle yapıtları da müze içerisinde sergilenir.

Şanlıurfa ilinin tüm güzelliklerini görmek ve yaşamak için bir haftalık bir zaman dilimi yeterli olacaktır. Konaklama sorunun çözülmesi ardından ulaşım için de kiralık araçlar en iyi seçimler arasında yer alır. Şanlıurfa araç kiralama firmaları aracılığı ile seyahatiniz boyunca rahatça dolaşabilirsiniz. Şanlıurfa'da bir hafta kiralayacağınız bir aracın ortalama fiyatı 3,311 lira gibi bir tutar ile halledebilirsiniz. Fakat bu tutar tercih edeceğiniz araç modeline ve cinsine göre değişiklik gösterebilir.

Şanlıurfa seyahatlerinde Urfa'nın eşsiz lezzetlerini tatmadan dönmek büyük bir kayıp olarak görülür. Öyle ki Şanlıurfa seyahatleri öncesinde Urfa'nın nefis lezzetlerini tatmak için mekan araştırmalarına girilir. Şanlıurfa ziyaretlerinde Dedecan Ocakbaşı, Gülbaba Lokantası, Kebapçı Cevdet Usta, Altın Lokantası, Cevahir Han Restoran, Çardaklı Köşk mekanları mutlaka ziyaret edilmelidir. Ziyaret edeceğiniz bu mekanlar da Şanlıurfa'nın meşhur kebap ve tatlılarını tatma imkanı elde edebilirsiniz. Aynı zaman da Şanlıurfa'ya ait nefis doğal içecekler de yemeğinize eşlik edecektir.


Daha Büyük Görüntüle
Lokasyon tek yön ücretleri
Alış Lokasyonu Bırakış Lokasyonu Minimum Kiralama Süresi Tek Yön Drop Ücreti
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)1 gün0,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Şanlıurfa Şehir Merkezi1 gün40,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Gaziantep Havalimanı (GZT)1 gün425,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Gaziantep Şehir Ofisi (GZT)1 gün425,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Kahramanmaraş Havalimanı (KCM)1 gün0,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Adana Şakirpaşa Havalimanı İç Hatlar1 gün645,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Mersin Carwingo Mersin Araç Kiralama | Mersin Rent a Car | Mersin Oto Kiralama1 gün520,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Erzurum Havalimanı (ERZ)1 gün900,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Niğde Otogar (Türkiye)1 gün40,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Adıyaman Havalimanı (ADF)1 gün380,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Mardin Havalimanı (MQM)1 gün420,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB)1 gün1200,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Antalya Havalimanı (AYT)1 gün1200,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Denizli Şehir Merkezi1 gün1200,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Diyarbakır Havalimanı1 gün425,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Hakkari Havalimanı1 gün950,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Hatay Havalimanı (HTY)1 gün685,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı - (SAW)1 gün1200,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)İstanbul Yeni Havalimanı (İST)1 gün1200,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB)1 gün1200,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR)1 gün950,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Konya Havalimanı (KYA)1 gün950,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Malatya Erhaç Havalimanı (MLX)1 gün450,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Muğla Dalaman Havalimanı İç Hatlar - DLM1 gün1200,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Muğla Milas-Bodrum Havalimanı - BJV1 gün899,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Muş Havalimanı (MSR)1 gün875,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Nevşehir Havalimanı1 gün1100,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Şırnak Havalimanı1 gün500,00 TL
Şanlıurfa Gap Havalimanı (GNY)Van Ferit Melen Havalimanı (VAN)1 gün1050,00 TL
© 2021 carwingo.com.tr
whatsapp
telegram

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

X