Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Yaşı

Ekonomik grup araçlar için 21 yaş (Clio, Accent Blu, Corsa ,i20 vb..)

Orta grup araçlar için 24 yaş (Fiat Linea , Reanult Fluence , Opel Astra, Toyota Corolla vb.)

Üst grup araçlar için 27 yaş (Ford Mondeo, VW Passat vb.Volvo S60)

Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak. (BMW, Mercedes C180 vb.) 

(Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)

 Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az    500 TL     orta grup araçlar için     750 TL     üst grup araçlar için    1500 TL     tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir. (Mercedes Benz C serisi ve üstü, BMW 3 serisi ve üstü araçlar için iki ayrı kredi kartından (farklı iki bankadan) en az     1500`er    TL provizyon bloke edilir.) Bu bildirilen rakamlar en az tutarlardır, araç teslimi esnasında aracın markasına, kiralama gün sayısına vb. kriterlere göre ofis yetkilileri daha yüksek bir rakam bloke edebilirler. Kiralamanız bitiğinde blokelerin kaldırılması için ilgili bankaya yazılı olarak bilgi geçilir. Bu blokeleri bir satış işlemi olmadığı için bankaya ödemek zorunda değilsiniz. 

Ehliyet Süresi 

Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık 

Orta grup araçlar için en az 3 yıllık 

Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak gerekir. 

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. 

Faturamı Nasıl Alabilirim? 

Kiralamanın tamamlanmasının ardından kontratınız kapatılır ve en geç yedi iş günü içerisinde faturanız düzenlenir ve posta ile adresinize gönderilir.  

www.carwingo.com.tr  Fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler 

 Tam Kaza Sigortası

Kaza durumunda, kiralanan araç grubuna bağlı olarak değişen tutarlardaki kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen muafiyet tutarına kadar olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları vb gibi üçüncü şahısların karışmadığı hasarlar) müşteri beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır.

 

Muafiyet Tutarı      

Tam Kaza

Sigortası

ECONOMY

 1200 TL

25TL/gün

COMPACT

 2000 TL

30TL/gün

PREMIUM

 2500 TL

50TL/gün

Tek Yön Ücreti

Aracın belirtilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. Km başına 1 TL olarak ücretlendirilir. (Lütfen uygunluk için sorunuz)


Yakıt
Araçlar mümkün olduğunca boş depo teslim edilir ve boş depo teslim alınmak istenir. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına bağlı olarak %25- %30 arasında bir servis ücreti de eklenerek kiralayandan talep edilecektir. Aracın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi kiralayan açısından çok daha ekonomik olacaktır. 

İlave KM Paketi

Seçmiş olduğunuz araç grubuna göre, günlük kilometre sınırı uygulanmaktadır. İlave olarak kilometre paketini de satın alabilirsiniz. Km sınırının aşılması halinde km başına KDV dahil 1 TL ile hesaplanır. Geçerli km sınırımız,

Gün Sayısı

Km

Gün Sayısı

Km

1 GÜN

300 KM

16 GÜN

2700 KM

2 GÜN

600 KM

17 GÜN

2800 KM

3 GÜN

900 KM

18 GÜN

2900 KM

4 GÜN

1200 KM

19 GÜN

3000 KM

5 GÜN

1500 KM

20 GÜN

3100 KM

6 GÜN

1650 KM

21 GÜN

3200 KM

7 GÜN

1800 KM

22 GÜN

3300 KM

8 GÜN

1900 KM

23 GÜN

3400 KM

9 GÜN

2000 KM

24 GÜN

3500 KM

10 GÜN

2100 KM

25 GÜN

3600 KM

11 GÜN

2200 KM

26 GÜN

3700 KM

12 GÜN

2300 KM

27 GÜN

3800 KM

13 GÜN

2400 KM

28 GÜN

3900 KM

14 GÜN

2500 KM

29 GÜN

4000 KM

15 GÜN

2600 KM

30 GÜN

4100 KM

İlave Sürücü

ECONOMY

COMPACT

PREMIUM

15 TL X GÜN

17 TL X GÜN

30 TL X GÜN

Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın aryarentacar.com.tr çağrı hattından gerekli müsait durumu sorularak onay alınmalıdır. 

- Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)

- Dönüş istasyonunun değişikliği

- Araç grubu değişikliği 

- Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi 

- Saat Farkı 

Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %10`u kadar bir tutar talep edilebilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir.

Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon Şartları

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz  rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir: Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır. Rezervasyon yaptırmış olsanız dahi www.carwingo.com.tr gerekli gördüğü hallerde aracı teslim etmeyebilir. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında "mail order" veya "hesaba havale" yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir. Peşin  ödemeli rezervasyonlarda; Yapılmış olan rezervasyonların iptali halinde, aracın teslim alınacak olduğu zamandan en az 72 saat öncesine kadar 40 TL, bu süreden yani 72 saatten daha az kalan sürelerde iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın bir (1) günlük kira bedeli tahsil edilir. İptal bildirimleri yazılı olarak: e-posta: info@carwingo.com.tr ya da çağrı merkezine (0850 840 27 97) adreslerine yapılmalıdır. 

Rezervasyon ve kiralama aşamasındaki kiralama gününde bir değişiklik olması halinde günlük kira ücreti %25 artırılarak hesaplanır.Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.  

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.  

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan "mail order" veya "hesaba havale" ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Nakit ödeme yapılsa dahi kredi kartınızdan kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte 750 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilebilir. 

Kiralama bedelinin şirketiniz tarafından "faturalama karşılığı ödeme" ( Cari Hesap ) yöntemiyle ödenmesini istiyorsanız Cari Hesap Sözleşmesini doldurup bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir.  

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar "Araç Kiralayabilme Şartları", "Fiyat Koşulları" ve "Site Kullanım Şartlarının tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir.
Online olarak www.carwingo.com.tr internet sayfasından basit ve hızlı rezervasyon yaptırabilirsiniz. +90 0850 840 27 97  numaralı çağrı merkezini arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. rez@carwingo.com.tr adresine mail atarak fiyat ve araç teklifi isteyebilirsiniz.

Rezervasyonunuz anında ilgili ofise iletilir ve sizin için en uygun Carwingo Turizm Prodüksiyon aracı hazırlanır. Rezervasyon bilgileriniz size e-mail ve SMS olarak iletilir. Rezervasyon bilgilerinizle ofise gitmeniz yeterli. Adrese teslim işlemlerimizde sizi telefon ile bilgilendiriyoruz. Kiralama sürenizin sonunda araçla birlikte önceden belirttiğiniz teslim adresine gitmeniz yeterli. Alış istasyonu ile dönüş istasyonunun farklı olması durumunda oluşacak tek yön ücreti için rezervasyon sorumlusuna danışınız. Kiralama süresince her tülü soru ve sorunlarınız için size bildirilen telefon numarasından yetkili çalışanlarımıza ulaşabilirsiniz. Kiralamanın tamamlanmasının ardından kontratınız kapatılır ve en geç yedi iş günü içerisinde faturanız düzenlenir ve posta ile adresinize gönderilir.
Whatsapp Telefon