Citroen C-Elysee Dizel Manuel

veya benzeri

Carwingo İle

Şanlıurfa’da Bir Gün

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin hem nüfus hem de yüzölçümü olarak en büyük kentlerinden Şanlıurfa, sahip olduğu güzelliklerini yansıtmaya devam ediyor. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olmasının yanı sıra, hemen her gezi turunda da Şanlıurfa öne çıkıyor. Çok daha kısa süre içinde Şanlıurfa’nın her ilçesindeki doğal güzelliklerin görülebilmesi için en iyi seçim ise araç kiralama yapılmasıdır. Zahmetsiz bir şekilde kiralanan araçla istenilen yerlere istenilen zamanlarda gidilebilir, Medeniyetlerin birbiri ardına sıralandığı güzel kentin tadına varılabilir. Sizlerde yaz aylarına girmeden Şanlıurfa yolu planlamanızı yapabilir, araç kiralamaya başvurarak en özel şartlarda imkanlara kavuşabilirsiniz. Peki, Şanlıurfa neler vaat ediyor?

Şanlıurfa’nın Gezilecek Yerleri

Peygamberler Şehri olarak bilinen güzide kent Şanlıurfa’da hemen her tarihi döneme ait en az bir yapı bulunuyor. Bununla birlikte kazı çalışmalarının devam ettiği birçok bölgenin koruma altında olması da meraklı yerli ve yabancı turistleri cezbediyor. Şanlıurfa denilince ise akla gelen ilk yer şüphesiz ki Balıklıgöl. Balıklıgöl efsanesi için özel bir anlama sahip olan Urfa Kalesi’de hemen ziyaret edilebilecek tarihi dokuların başında geliyor. Efsaneye göre Nemrut’un emriyle Urfa Kalesi’ni çıkartılan Hz. İbrahim, aşağıda hazırlanan ateşlere buradan atılıyor. Sonrasında ise Allah’ın emriyle ateşler bir gül bahçesine dönüşüveriyor. Günümüzde Balıklıgöl olarak bilinen bu bölgenin ziyareti bu açıdan büyük öneme sahip.

 

Şanlıurfa Kültürel Gezi Turları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde olup Mardin, Gaziantep, Adıyaman ve Diyarbakır gibi kentlerle sınır olan Şanlıurfa’da Cilalı Taş Devri’nden başlayarak birçok farklı çağdan kalma yapıtların varlığı devam ediyor. Kurtuluş Savaşı’nda gösterilen kahramanlıklardan ötürü 1984 yılında “Şanlı” unvanına layık görülen kent, günümüzde çeşitli kazanımları koruyor. İslamiyet’in ilk camilerinden olduğu düşünülen Ulu Camii Urfa’nın sembollerinden olmaya devam ediyor. Ayrıca ilk buğday tarımının yapıldığı arazi Harran Ovası’da Urfa’nın değerlerindendir. Konik Harran Evleri de kültürel tarih açısından görülmesi gerekli olan yerlerin başında geliyor.

Kentin en yüksek noktası olarak bilinen Karacadağ etrafında çeşitli sarnıç ve mağaralarda gezilebilir durumda. Kanlı Mağara ve Dedenin Sarnıcı en meşhurları arasında.

Şanlıurfa Eşsiz Doğal Güzellikleri

Tarihi açısından en önemli kentlerden olan Şanlıurfa’da doğal güzelliklerinde görülmesi içinde araç kiralanabilir. Çok daha hızlı bir şekilde ilçeler arasında yol yapılabilir. Suruç, Harrran, Viranşehir, Halfeti gibi önemli ovalar var olurken Fırat Nehri ve Culap Suyu da dünyaca ünlüdür. Halfeti ilçesindeki “Saklı Cennet” ise görülmeye değer yerlerdendir.

 

Tatil içinde yolu düşünen yerli ve yabancı turistler için ise hem yaz hem de kış aylarında aktivitelerin yapılacağı tesisler vardır. Tek Tek Dağları gezintisiyle doğal güzellikler çok daha yakından görülebilir. Karadağ Kayak Merkezi ise bölgenin en iyi kış turizmini sağlıyor. Atatürk Barajı özelinde ise su sporları yapılabilir.

Şanlıurfa’da Yemek Mekanları

Genellikle akşam saatlerinde salçalı ve acılı yemeklerin tüketildiği Şanlıurfa’da birçok farklı medeniyetin lezzeti bulunabilir. Köfte ve kebap çeşitleri çok olmakla birlikte yerel lezzetler arasında borani, bostana, ayran çorbası, sarımsak aşı, kuymak, meyan şerbeti, erik tavası, isot çömleği gelir. Yemeklerin hemen hepsinde et görmek ise mümkündür. Urfa Kebabının tadına ilk kez bakacaklar için Gülhan Restoran en iyi tercih olacaktır. Ardından ise şıllık tatlısı için Çağdaş Ocakbaşı’na geçilebilir. Patlıcan kebaplarıyla meşhur olan Dedecan Ocakbaşı’da Şanlıurfa’nın kaliteli mekanları listesindedir.

Şanlıurfa Kahvaltıları

Peynir, zeytin ve yağlarıyla da bilinen Şanlıurfa’da kahvaltı saatlerinde de ciğer ve et tüketimi oldukça yaygındır. Çorbaların ardından özel olarak baharatlı bir şekilde hazırlanan ciğer için Sembol Ocakbaşı tercih edilebilir. Bunun haricinde Cevahir Han ve Ciğerci Yusuf da en özel tatlarıyla yerli ve yabancı turistleri hizmet vermektedir.

Şanlıurfa Gece Hayatı

Sıra geceleri ile eğlenilen Şanlıurfa gece hayatında “dost meclisleri” de hemen her akşam kurulur. Yıldız Sarayı Konukevi ile birlikte Life Point, Mısra-i Berceste, Antik Cafe meşhur mekanlar arasındadır. Geleneksel çarşılara da sahip olmaya devam eden Şanlıurfa’da hem merkezde hem de ilçelerde kiralanan araçlar kullanılabilir.

Şanlıurfa Araç Kiralama Yap

Uygun şartların bulunması ve kişiye özel tekliflerle araç kiralama yaparak Şanlıurfa’yı rahat bir şekilde gezebilirsin. Birkaç günlük gezilerde dahi kentin çok daha iyi anlaşılması için en iyi tercih araç kiralamadır. Otobüs saatlerine uyma zorunluluğu olmadan, otobüs kaçırma derdi olmadan tüm ilçelerdeki doğal ve tarihi güzellikleri görebilir, tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Araç kiralama işlemlerinizi sorunsuz tamamlamak için firmamızla iletişime geçebilir, müşteri hizmetlerimiz üzerinden arzu ettiğiniz soruları da sorabilirsiniz
Citroen C-Elysee Dizel Manuel
 • 5 Kişi
 • 3 Bagaj
 • Sedan
 • Manuel
 • Dizel
 • Klima
Kiralama Koşulları
 • Minimum: 22 yaş - 2 yıl ehliyet
 • Depozito 0 ¤
Citroen C-Elysee Dizel Manuel
 • Günlük Kiralamalar'da 300 Kilometre Sınırımız vardır Aylık Kiralamalar'da Km.Sınırımız 3,500 Km.Sınırlıdır Km.Aşım Durumunda Her Km'ye 7 TL ( Kdv dahil ) olarak hesaplanacaktır
 • Ücretsiz Yol Yardımı
 • Adil Yakıt Politikası :Araç Yakıt seviyesi,verilen seviyede talep edilir Kullanılmayan yakıt için Ücret İadesi Yoktur
 • Kiralamanızın alış saatine 24 saatten daha az zaman kalması veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması durumunda 3 günlük kiralama ücreti tutarında kesinti yapıldıktan sonra iade yapılmaktadır. Rezervasyonunuz 3 günden az ise iade yapılamamaktadır.
 • Sigorta : Tüm araçlarımız Rent A Car Sigortası ve Kaskosu kapsamındadır.(Kasko Muhafiyet Bedeli Mevcuttur)
 • Full Kasko (SCDW) (PREMİUM) ***
 • Bebek Koltuğu
 • Ek Sürücü
 • Mini Hasar Sigortası (BASİC) *
 • Lastik,Cam,Far Sigortası (STANDART)**
 • Ekstra Kilometre Paketi-100 Km
 • Ekstra Kilometre Paketi-200 Km
 • Ekstra Kilometre Paketi-400 Km
 • ADRESE TESLİM :
 • ADRESTEN İADE :
Whatsapp Telefon