İstanbul'da Bir Gün

İstanbul'da Bir Gün

İstanbul’da Bir Gün

İstanbul tarihi ve kültürel açıdan iki büyük imparatorluğa ev sahipliği yapmış, ülkemizin değil dünyanın önemli şehirlerinden birisidir. Ömür biter İstanbul bitmez lafının doğruluğunu rotanızı İstanbul’a çevirdiğiniz zaman daha iyi anlayacaksınız. öyle bir haftada felan gezelim diyorsanız bu mümkün değildir. çünkü birçok medeniyete ait yapıtlar, müzeler, ibadethaneler ve Osmanlı Dönemine ait tarihi mekanlar bu şehrimizdedir. İstanbul yedi tepe üzerine kurulmuştur. bu yüzden de gez gez bitmeyecek kadar önemli mekanlara sahiptir. gezmeye başlamadan önce araba kiralamanız rahat bir gezi için yapmanız gereken ilk şey.


Kahvaltı Durağımız

şehrin gürültüsünden uzakta denize nazır bir kahvaltı yapmak isterseniz alternatiflerinizin oldukça fazla olduğunu bilmeniz gerekir. Sutiş Emirgan kahvaltı denilince akla gelen mekanların başında yer alıyor. Çınaraltı’nda güzel bir kahvaltı yapmanın bedeli oldukça cüzidir. bakır sahanlarda gelen ikramlar ilk başta gözünüze hitap edecek ardından da midenize. 


İstanbul’un Tarihi Mekanları

tarihi zenginlikleri bakımından dünya sıralamasında ciddi bir konumda olan İstanbul, kalabalık ve karmaşıklığına rağmen bir düzen oturtmayı başarmış bir şehirdir. Ayasofya her İstanbul ziyareti yapmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. dünya mimarlık tarihinin en önemli yapısı olarak kabul edilen Ayasofya, İstanbul’un simgeleri arasındadır. Konstantin’e kadar uzanan geçmişinde birçok badireler atlatan Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u almasıyla camiye çevrilmiştir. Osmanlı Döneminde restorasyonu Mimar Sinan’ın üstlenmesi ile daha güzel görünüme sahip Ayasofya 1 Şubat 1935 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından müzeye çevrilmiştir.


İstanbul her hali ile insanlara doyumsuz bir haz bırakacak bir şehirdir. her imkanın fazlaca sayıda var olduğu bu şehirde bir yemek yemenin bile ne çok zahmetli olduğunu şehre gittiğiniz zaman daha iyi anlarsınız. seçeneklerin fazla olmasının yanı sıra her birinin aynı kalitede hizmet sunması tercih etmeniz noktasında kafanızı karıştırmak için yeterlidir. Villa Bosphorus hem gündüzü ile hem akşamı ile sizlere doyumsuz görsel şölen sunan bir mekandır. Balık ve et konusunda oldukça başarılı olan bu restoranda mutlaka balıkların tadına bakmalısınız. Boğaziçine karşı yemek yemek unutulmaz anılarınız için ihtiyacınız olan tek şey.


Gezmeye Devam

İstanbul ile bütünleşmiş Galalata Kulesi her ziyaretçinin gitmesi gereken mekanlar arasındadır. en romantik anlara şahitlik eden bu mekanın İstanbul’u İstanbul yapan yapıtlardan birisidir. tahtadan yaptığı kartal kanatları ile Galata Kulesinden Üsküdar’a kadar uçan Hezarfen Ahmet Çelebi, bu mekanın en önemli olaylarından birisidir. Osmanlı Döneminde sık sık restore edilen bu mekan sığınak, rasathane ve hapishane olarak da kullanılmıştır. 


Akşam Yemeği

İstanbul’da her sokağın denize çıkması bu şehrin güzelliğini iki katına çıkarmıştır. dolayısıyla birçok mekan denize nazır hizmet vermektedir. hayatınızda ilk defa dört tarafınızın deniz ile çevrili olduğu bir mekanda akşam yemeğinizi yemek istiyorsanız Kız Kulesi Restaurant en iyi seçimler arasında olmalıdır. yöresel lezzetlerin yanı sıra dünya mutfağına da yer veren bu restaurant beklentilerinizin tamamını karşılayabilecektir. özellikle kuzu menüleri ve tatlıları mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasınadır.


İstanbul’da Gece

şehrin her tarafından yükselen beş yıldızlı oteller arasından en iyi seçimi yapmak isterseniz Çırağan Caddesi üzerinde 4.Levent ve Maslakta yer alır. gece hayatını seviyorsanız eğer Beşiktaş, Taksim ve Kadıköy de alternatifleriniz arasında olabilir.


İlginizi Çekebilir
 • Şanlıurfa’da Gezilecek 10 Yer
  Ülkemizin tarih kokan, her bir köşesinde kahramanlık hikâyeleri taşıyan en eski ve en güzide illerinden bir tanesi Şanlıurfa. Türkiye’nin en büyük 7. ve en kalabalık 8. ili olarak halk arasında Urfa adıyla bilinen Şanlıurfa, yaklaşık 19500 kilometrekarelik yüzölçümü, 51...
 • Adıyaman'da Gezilecek Yerler
  Nemrut Dağı, Türkiye’nin güneydoğusunda Adıyaman ilinde yer alan ve 2 bin 150 metre yüksekliğinde olan bir dağ olmanın dışında gizemlerle dolu tarihi bir kenttir. Adıyaman’ın Kahta ilçesi civarlarında Ankar dağları kısmında Toros dağ silsilesinde bulunur. Ayrıca Volkani...
 • Mardin'de Gezilecek Yerler
  Mardin ülkemizin en eski kentlerinden birisidir. Kentin tarihi M. Ö. 4500'li yıllara kadar uzanır ve oldukça farklı kültürleri içerir. Suriye ile uzun bir sınırı olan bu kent, tek tanrılı dinler ve farklı inançlar için çok büyük bir öneme sahiptir.
 • Gaziantep'de Gezilecek yerler
  Türkiye’nin en kalabalık dokuzuncu ili ve şehir merkezi nüfusuyla en kalabalık 6. Şehri olan Gaziantep, 2.101.157 nüfusuna sahiptir.
 • Mersin'de Gezilecek Yerler
  Akdeniz bölgesinin illerinden olan Mersin’in eski adı İçel'dir. 4 tanesi merkez kabul edilen 13 tane ilçesi vardır. Merkez kabul edilen ilçeleri Akdeniz, Mezitli, Yenişehir, Toroslar; diğer ilçeleri ise Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Silifke, Tarsus, Çamlıyayla, Erdemli, Gü...
Whatsapp Telefon